Viac ako majstrovská trieda – objavovanie ustríc Shuck priamo z mora

Určite nie je nikde oveľa lepšie objaviť presne to, ako sa zasunúť ustrice ako na pobreží jednej z najlepších ustríc na svete. Cestujeme na pobrežie Sapphire, ako aj na farmu Broadwater Oyster Farm pri jazere Pambula v južnej NSW, aby sme sa dostali na náš shun.

Neďaleko od južnej hranice Nového Južného Walesu, úžasné vody pobrežia Sapphire vytvárajú tie najlepšie ustrice v Sydney Rock na svete.

A Distinguished Broadwater Oyster Farm, domáca služba, ktorá kultivuje tieto ustrice už viac ako 20 rokov, nám presne ukazuje, ako sa zasunúť.

Pozrite sa na naše video z jazera Pambula, farmy Broadwater Oyster Farm, ako aj našu triedu, ako aj ochutnávku.

Vtiahneme sa do parkoviska blízko radu rybárskych prístreškov, ktoré lemujú prístavisko, ktoré sa pozerá na jazero Pambula. Je to pochmúrny priehľad; Mŕtve ploché lesk Pearlescentného jazera lemované stromami, ako aj čestné v trochu prístave.

Na ich kotvici predstavuje ustrica s plochým dnom pomaly so svojimi tieňmi, ktoré sa húpajú v hĺbkach kryštálov jazera.

To sme čakali, keď sme sa prvýkrát počuli o Sapphire Coastline Oyster Trail.

Skryté v týčiace sa vetvy Gumtrees, ktoré uchopia parkovisko, pingingové hovory zvonovcov prenasledujú éterickú panorámu pred nami.

Chvíľu sme len tak, ako sa pozrieme.

Príležitostný pelikán prerušuje V so zrkadlom jazera, ako aj oranžovým a piebald bleskom ustrice – vtákov, tentokrát – tentokrát – zoom minulosť, potrubie s hrdosťou pri pohľade.

Sľub čerstvých ustríc, ktoré sa narodili, ako aj zvýšené iba metrov od nás, nás priťahujú z nášho úcty. Inštitúcia Bell Rings: Naša trieda ustríc sa začína.

Ako sa ustúpiť ustrice s farmou Broadwater Oyster, jazero Pambula

Cestovanie je (alebo musí byť) vždy plné okamihov, ktoré s vami zostávajú navždy. Nie je však tak veľa toho, čo vám dodáva konkrétne zručnosti.

Naša učebňa je biely biely obilninový stôl, ktorý je ideálny na okraji jazera, kde čakajú nože, rukavicové rukavice a čajové utierky.

Náš učiteľ, očarujúci Mel, nás vedie krok za krokom s najlepšou metódou otvorenia ustrice. Úplne najprv eliminuje prebytočnú škrupinu v závese, potom ocenenie a vyskočenie ustrice otvorenej, rezajúca svalovou hmotnosťou spojenou s škrupinou, potom otočí ustrice mäso a tiež ju zaskočuje, vyzerá to ľahko.

Spočiatku je to ťažké, avšak v rámci Mel’s Batchful Cutalage sa rýchlo zlepšujeme.

Toto je zjednodušený päťstupňový smer, ako presne to, ako sa zasunúť ustrice:

1. Zlomte záves s špičkou noža
2. Ceny škrupiny od seba s širokou hranou
3. Vystrihnite horné pripojenie k škrupine s ostrým okrajom
4. Narežte spodné pripojenie k škrupine s ostrým okrajom
5. Ostráňte ustricu s bytom čepele

Mel nám tiež hovorí niekoľko techník na spozorovanie riskantnej ustrice alebo tie, ktoré už zjedol dravec, potom o procese ich poľnohospodárstva, čo má vplyv na ich chuť, ako aj na ich jesť.

Najprv vyskúšame ustrice práve sami.

Nikdy sme neochutnali ustrice priamo z mora, rovnako ako zážitok je úplne odlišný od akéhokoľvek typu ustrice, ktorú sme mali v minulosti. Keď ste mali čerstvé ustrice vo svojej vlastnej soľanke, nikdy si to nepamätáte.

Kvapalina vo vnútri škrupiny ustrice skutočne zväčšuje chuť a textúru, ako aj vám tiež povie o tom, odkiaľ je ustrica. Podobne ako v prípade Terroir, o ktorom vinárni hovoria, znalci ustrice majú „merroir“-podmienky, ako aj miesto, v ktorých rastú ustrice.

Ustrice Pambula majú tendenciu byť menej slané ako ich príbuzní Merimbula, ktoré majú tiež vyššiu mineralitu kvôli oveľa väčšiemu počtu soľných vodách, ako aj z piesočnatého jazera. Tiež ustrice spoločnosti Broadwater sú v oblasti s oveľa väčším počtom morských rias, takže pre ustrice je oveľa väčšia sladkosť.

Ak ste mali ustrice v reštaurácii, možnosti, že nebudú mať vo vnútri pôvodnú soľanku. Mnoho miest opláchne ich ustrice pred podávaním, rovnako ako aj tak, že máte chuť mäkkýšov, jej nad všetkou príchuťou je skutočne vytočená dozadu.

Ďalej vyskúšame ustrice s trochu citrónom, ako aj s niekoľkými zálievkami vrátane kaviáru Pink Finger Lime, čo je vynikajúce. Týmto spôsobom, ak chcete objaviť oveľa viac o austrálskych limetkách prstov, ako aj o tom, odkiaľ pochádzajú, skontrolujte tu náš príbeh.

Ale potom nám Mel ukazuje techniku, ktorá všetko upravuje.

Navždy.

Hovorí nám, aby sme na našu ďalšiu ustricu naliali trochu nášho šumivého bieleho vína. Neočakávaná šumenie, ako aj menšia kyslosť šampanského, robí pre ustricu niečo úžasné, ako aj jej intenzívnu soľanku.

Určite niečo vyskúšať nabudúce, keď budete mať ustrice, ako aj šampanské.

Ďalšie skúsenosti u ustríc Broadwater

Rovnako ako triedy, ako aj triedy, ktoré sa nachádzajú, využíva Broadwater niekoľko ďalších zážitkov. Majú syr aj taSting taniere naskladané regionálnymi tvorcami alebo zásobníkmi čerstvo vyhodených ustricov, ktoré tu jedia na vonkajších stoloch.

Rovnako môžete mať plnohodnotné piknikové prekážky, ako aj výlety na kajaky okolo jazera, skupinové podujatia, výlety z farmy, ako aj možnosť uspokojiť právne kroky proti McIntyreovi, ako aj Gregovi Cartonovi, priateľským majiteľom spoločnosti Broadwater.

Ustrice Broadwater sú primárnym predajcom ustrice Sydney Rock pre všetky okolité reštaurácie a obchody, takže vždy, keď si kúpite ustrice v regióne, takmer vždy ich jete. Rovnako ponúkajú priamo na verejnosť priamo tu na ich „dverách Shellar“ na farme Lakeside, ako aj na internete môžete kúpiť aj na internete.

Hneď ako sme sa vrátili domov, kúpili sme si tri veľa ustreškaných ustrice (12 z každej veľkosti – koktail, vyberte aj prémiové), ako aj za pár dní sa ukázali.

Sydney rockové ustrice môžu trvať až 10 dní z vody. Všetko, čo musíte urobiť, je udržať ich v pohode, tmavom a vlhkom. Trik robí nádoba v bielizni s mokrým uterákom nad vrcholom. Nedávajte ich do chladničky alebo do vody: to ich zabije.

Ak akýkoľvek typ pobytu je otvorený, chudobný na zápach alebo vyzerá trochu scvrknutý, vyhoďte ich. Broadwater vám poskytuje pár ďalších v každom nákupe pre prípad.

Čo je Sapphire Coastline Oyster Trail?

Známy svojimi ustricami, pobrežie Sapphire je miestom, kde sa vám páči, ak sa vám tieto pochúťky páči, ako aj o nich chcete objaviť oveľa viac.

Cesta Sapphire Coastline Oyster prechádza z Wapenga severne od Bega dole po Wonboyn, 20 km od hranice Victoria.

Celá metóda pozdĺž tohto senzačného 100 km úseku pobrežia môžete zažiť ustrice v Sydney Rock vo všetkých ich vývojoch, ako aj nikdy čerstvejšie.

Pozrite sa na najvyššie koncepty Sapphire Coast, aby ste zažili tento pozoruhodný región pre seba.

Dostať sa na pobrežie Sapphire

Je to šesťhodinová jazda od Sydney, ako aj sedemhodinová jazda od Melbourne do Merimbuly (našťastie existujú veľké možnosti pre nadmerné svetlo na ceste), ako aj iba tri hodiny v autách a nákladnom vozidle z Canberry.

Môžete tiež letieť na letisko Merimbula – je to niečo vyše hodiny od Sydney a Melbourne, avšak kde je v tom zábava?

Christina, ako aj Jim s majiteľom Broadwater Oysters, podniknite právne kroky proti McIntyreovi

Skontrolovali sme ustrice Broadwater ako hostí médií v spolupráci so Sapphire Coastline Tourism, avšak naše názory zostávajú naše vlastné.