Absolútne očarovanie v Alhambra

Adventurous Kate obsahuje pridružené odkazy. Ak prostredníctvom týchto odkazov uskutočníte nákup, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

V mojom živote som zažil niekoľko cestovných chvíľ tak očarujúcich, tak úchvatných, tak fascinujúcich, že ma nechali nedýchať.

Nie sú bežné. Po návšteve 28 krajín dokážem vymyslieť iba päť prípadov, ktoré ma tak hlboko ovplyvnili. A jednou z nich bolo návštevu Alhambra v Granade.

Alhambra bola postavená v polovici 14. storočia ako palác pre maurských kniežat. Potom, čo boli rašeliniská vyhnané zo Španielska v roku 1492, kresťania ho naďalej používali ako palác. Washington Irving žil v Alhambra a písal o tom v 19. storočí a neskôr sa stal miestom svetového dedičstva UNESCO.

Začal som prechádzkou cez areáli.

Na prechádzke vidíte oblasť, v ktorej sa nachádzali trhy, obchody a domy. Tieto miesta boli odvtedy zničené. Pripomínalo mi to Angkor Wat, kde jediné zostávajúce štruktúry sú tie, ktoré boli postavené tak, aby stáli po stáročia.

Nasridské paláce

Váš lístok vás pravdepodobne nasmeruje, aby ste začali svoju návštevu v Palacio Nacals alebo v Nasrid Paláces – najkrajšie budovy zo všetkých. Toto sú budovy, ktoré hostili Granadan Royalty.

Palacios Nacaly sú séria izieb, nádvoria a chodby, z ktorých každá je vyzdobená krásne. Vyzerá to, že každý povrch je vyrezávaný čo najschopnejší.

Stropy boli obzvlášť pozoruhodné.

Pozrite sa na jednu zo stien detail:

A stále sa zlepšovalo a lepšie. Mnoho miestností malo okná s výhľadom na celú Granadu.

Tieto miestnosti obklopovali nádvoria plné sviežej vegetácie.

Tu sa to začalo diať. Zatočil by som sa za roh a povzdychol som si, celkom nahlas, so šťastím. Alhambra bola práve taká krásna.

Prial by som si, aby som to dokázal lepšie sprostredkovať, ale musíte mi v tom dôverovať – ​​nič sa porovnáva s osobne vidieť Alhambru.

Dokonca aj izby skryté pred miestom – rovnako ako štvrte služobníkov – boli plné krásy.

Pre Alhambra nie je príliš malý detail. Miloval som malé dotyky, ako napríklad kubáre v každej miestnosti, z ktorých každá bola rovnako zložito vyrezaná ako okolité steny a stĺpy.

A najkrajšia časť? Dvordečný dvor s bazénom.

Blaženosť. Čistá, absolútna blaženosť. Táto budova nemôže byť krajšia.

Alcazaba

Naproti palácom je Alcazaba. Je to väčšinou zaujímavé pre jeho vojenskú históriu a pokiaľ ide o krásu, ani sa nepribližuje k palácom.

Ale – Alcazaba je miesto, kde získate najlepší výhľad na Granadu.

Vyliezť na najvyššiu vežu a to je pohľad:

Nie je to zlé, hm?

Všeobecná činnosť

Finále návštevy Alhambra je Generalife – alebo Generalissimo, ako som to nazval počas svojej návštevy. Bola to dovolenka a voľný čas domu Granadovho kráľovstva.

Generallife je ideálnym miestom na ukončenie vašej návštevy – môžete sa túlať po záhradách pokojným tempom, alebo si sadnúť na lavičku a pozrieť sa na neskoré popoludnie na Alhambra a mesto. Po tom, čo zažil toľko krásy, je pekné získať túto šancu na premýšľanie.

Odtiaľ je to posledná prechádzka záhradami, ktorá vás vedie k východu Alhambra.

Tipy na návštevu ahamabra

Zarezervujte si lístok vopred. Moja priateľka Hilary ma vyzvala, aby som to urobila, ale myslel som si, že budem v bezpečí, pretože to bol len marec. Nie tak. Vstupenky sú pridelené do určitých časov a ja som nakoniec sedel s hodinou na zabitie.

Pripravte sa na stúpanie do kopca. Je to dlhá prechádzka do kopca do Alhambra – je to jedna z tých klamlivo miernych svahov, ktoré vás po niekoľkých minútach vyčerpajú! Je to veľmi uskutočniteľné; Nezabudnite nosiť pohodlné topánky.

Starostlivo preskúmajte lístok. Dostanete štvorhodinový pobyt v Alhambra a jedna z týchto hodín je vyhradená pre paláce. Buďte veľmi opatrní, aby ste si toto okno neunikli, pretože sú najlepšou súčasťou Alhambra. Počas vášho paláca vám nebude povolené v Alcazabe alebo Generallife.

Preskočte sprievodcu zvukom a namiesto toho získajte písomnú príručku. Dostal som zvukového sprievodcu, pretože veľa neviem o Alhambre alebo o histórii maurskej andalúzie – ale bol by som rád, keby som to nemal. Musel som nosiť to, čo vyzeralo, ako nosiť bezdrôtový telefón z 80. rokov, a dialóg bol kýčovitý, rozprávaný faux Washington Irving.

Venujte svoj čas. Je to tak veľa naraz. Už ste niekedy počuli o tých japonských turistoch, ktorí sa doslova ochoreli vo Florencii, pretože boli nervózni z toho, že sú okolo toľko krásy? Alhambra je taká. Vzal som si pár prestávok a celkovo som strávil tri hodiny v Alhambre (ale vždy idem oveľa rýchlejšie sólo, ako by som s spoločníkom).

Toto je jeden z mojich najobľúbenejších cestovných zážitkov z nedávnej pamäte. Ak plánujete výlet do južného Španielska, určite musíte zahrnúť Granadu a Alhambra.

Získajte e -mailnull