Víno s nadmorskou výškou-3 austrálske vína z vrcholu hory

vín Cold Climate sa považujú za najlepšie-najmä v podmienkach austrálskeho červeného vína. Tu je nový rozsah od jednej z najstarších austrálskych rodín červeného vína – McWilliam’s Winery – ktorý oslavuje vysokú nadmorskú výšku hrozna.

Je tu niečo o tajomnej vede na výrobu alkoholických nápojov, ktoré ma fascinujú. Nezdá sa, že by záležalo na tom, ako početné vinárstvo, pivovary a liehovary, ktoré navštevujeme, alebo koľkokrát, čo mi vysvetľuje, sa mi to týkalo.

Ako môžu také malé malé rozdiely, ako je deň na oboch stranách zberu banda hrozna, v konečnom produkte, keď ho nalejete do pohára červeného vína?

Hovorím vám čo: Je to úžasný rozdiel … jednoducho sa ma nepýtajte na presné podrobnosti o tom, prečo! A ešte oveľa dôležitejšie je, nepýtajte sa ma, ako hlavní vinári vedia, že je čas.

Ďalšou podstatnou črtou vo vinárstve je nadmorská výška. A najmä v Austrálii, čím vyššie, tým lepšie.

Hlavný vinár Jim Chatto vo vinárstve McWilliam diskutuje o tom, že vinice, ktoré rastú vo vyššej nadmorskej výške, žijú v chladnejšej klíme, a preto majú dlhší čas na ovocie skôr, ako sa musí zozbierať. Tento dlhší rastúca doba umožňuje rozvíjať sa oveľa viac chutí v hroznom.

McWilliam’s je zaujímavé vinárstvo.

Existuje už veľmi dlho – pretože v skutočnosti 1877. A od samého začiatku to bola rodinná vec. Pred 6 generáciami Samuel McWilliams vysadil svoje prvé vinice hneď za Corowa, NSW – kde je mimochodom tiež vynikajúca liehovar na whisky.

Teraz sa v niekoľkých častiach Nového Južného Walesu a ich činom rastie hrozno McWilliam a ich najnovší sortiment červeného vína je oslavou najvyššieho.

Rozsah rezerv MCW 660 MCWilliam

Čo je rezervácia 660?

Rezervácia MCW 660 je výber červeného vína vyrobeného z hrozna zozbieraného v priemere 660 metrov nad hladinou mora.

Aj keď to nie je najvyššie (mnoho vyvýšených viníc v Austrálii je približne dvakrát), rezerva 660 je krásna iterácia stredne tela vysokej nadmorskej výšky vína Nového Južného Walesu v studenej klimatike.

V tomto rozsahu si môžete vybrať z 5 odrôd: Chardonnay a pinot noir z Tumbarumba, NSW, Shiraz a Cabernet Sauvignon z Hilltops, NSW a Syrah z Canberry, Act.

Prečo sa nám to páči?

Vyskúšali sme Tumbarumba Chardonnay, kabína Hilltops Sauv a Syrah z Canberry a všetci sme ich milovali.

Bledý Chardonnay je úbohý a čistý, aj keď s poznámkou o dubení, ktorá pomáha s krémovou textúrou. Odporúča sa s grilovaným lososom a citrónom alebo pečenou kuracou a jarnou zeleninou.

Výdatný Cabernet Sauvignon je dynamický a Herby a jeho hodvábne kasíny a čokoládové poschodie zodpovedajú klasickému štýlu tejto odrody červeného vína. Milujem triesloviny v tomto víne. Spárované s bravčovým a teľacím mäsom alebo pomaly vareným hovädzím mäsom a krémovou polentou.

Pokiaľ ide o Syrah, je to bujné víno, plné korenia a hodvábnosti, toastové korenie z chutí dubových a živých ovocných ovocia. McWilliam’s odporúča stojan na jahňacie a pečené zeleninu alebo grilovaný baklažán s paradajkami a čiernymi olivami pre túto krásu.

Milujeme tiež označovanie tejto sortimentu červeného vína. Zláknutý topografický dizajn dobre zapadá do pocitu tohto červeného vína a príbeh za rodinou McWilliam.

Čo ešte je?

V rovnakom čase, ako je rezervácia MCW 660, McWilliam’s tiež vydala MCW 480. Trochu lacnejšie ako 660, všetky tieto vína sú z priemeru 480 metrov nad morom.

Keďže sú z geografického hľadiska z nižšej dole, tieto vína sa hovorí, že sú ľahšie na podnebí s ovocnejšími tónmi. Hádal by som veľmi prístupný sortiment červeného vína.

Možnosti sú tu Pinot Grigio a Sauvignon Blanc z Tumbarumba, NSW a Shiraz z Hilltops, NSW.

Nakupovať:

Rozsah rezerv MCW 660 MCWilliam – 25,00 dolárov

Rozsah MCW 480 MCWilliam – 20,00 dolárov

Tieto rozsahy sú k dispozícii od obchodov Dan Murphy’s, BWS alebo Kvalita nezávislých fliaš.