Lyme Park: Domov pána Darcyho

Adventurous Kate Zahŕňa pridružené odkazy. Ak prostredníctvom týchto odkazov uskutočníte nákup, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Ste fanúšikom pýchy a predsudkov minisérií BBC z 90. rokov? Ten, keď Colin Firth prvýkrát vstúpil do našich životov a prinútil nás, aby sme sa potápali ako pán Darcy, dlho predtým, ako niekto vedel, kto je Bridget Jones?

Tento víkend som išiel pozrieť na jedno z jeho filmových miest: Lyme Park v Anglicku v Cheshire.

Tu je scéna, keď Colin Firth prúdi dole (aj keď nie dosť pre moje vkus) a skočí do jazera:

Lyme Park je majetok v Cheshire v severozápadnom Anglicku, práve na okraji najvyššieho okresu. Je to ľahký denný výlet z Manchestru, Liverpoolu alebo kdekoľvek na severozápade vrátane Chesteru.

Viem, že severné Anglicko nie je na mnohých itinerároch ľudí – ale ak prídete, budete odmenení nejakou ohromujúcou scenériou.

Ak ste typ, ktorý by prišiel do Anglicka, aby ste videli vidiecke majetky vašej obľúbenej románu Jane Austin, ktorý sa obrátil na film, Lyme Park je určite taký, ktorý by ste nemali nechať ujsť. Prechádzka po cestách sa budete cítiť, akoby ste sa vrátili v devätnástom storočí.

A Lyme Park bol ideálnym miestom na vyskúšanie fotografie iPhone HDR s mojím novým iPhone 4S. Áno, počuli ste ma správne: môžete robiť HDR Photography s iPhone!

Fotografia HDR robí niekoľko obrázkov pri rôznych expozíciách a potom ich spojí do jedného obrázka, kde sú všetky expozície optimálne. S mnohými fotoaparátmi zvyčajne skončíte s vymytou oblohou alebo tmavými stromami alebo budovami, ktoré sa viažu do čiernej hmoty.

Na pravidelnú fotografiu HDR potrebujete softvér DSLR, statív a HDR. Na iPhone stačí len aplikácia Pro HDR. Stojí to 1,99 dolárov, a hoci nemám rád míňanie peňazí za aplikácie, tento stojí za to niekoľkokrát.

A s tým som bol schopný získať také obrázky:

Nie je to úžasné? Získava všetky podrobnosti stromov. Dostane jasne modrú oblohu. Nič nie je bielené alebo stmavené.

IPhone sú kamery budúcnosti.

Návšteva anglického vidieckeho majetku v zimnej sezóne nemusí znieť ako dobrý nápad, ale v skutočnosti to bol naozaj dobrý čas na návštevu. Záhrady sú zatvorené na mesiac januára, ale všetko ostatné je otvorené. Pokiaľ vám to nevadí trochu bahna na topánkach, budete v poriadku.

Túto zimu je v Lyme Parku skutočne krásna výstava Beatrix Potter. Výstava obsahuje niekoľko jej pôvodných kresieb a listov, ako aj herné oblasti pre deti. K dispozícii je tiež chodník cez záhrady so špeciálnymi dotykmi z jej kníh – ako napríklad malá modrá bunda Petra Rabbita a topánky, ktoré visia strašiak v záhrade!

Rád som videl, ako nadchli deti, aby objali Petera Rabbita. Spomínam si, ako som čítal knihy Beatrix’s Potters, keď som bol malý, a je také dobré vedieť, že jej postavy stále potešia deti v Británii a Amerike.

Beatrix Potter bola podstatnou zástancom ochrany v severnom Anglicku a neskôr v živote, keď sa presťahovala do okresu Lake, venovala svoj čas a peniaze, aby sa ubezpečila, že idylická krajina zostala zachovaná.

Ak sa chcete pozrieť na Lyme Park, očakávajte, že zaplatíte 6 GBP za dospelého a 5 GBP za auto. Majetok je podstatný a môžete tu ľahko stráviť celý deň – aj keď ak budete tráviť oveľa viac ako niekoľko hodín, odporúčam čakať, až bude počasie teplejšie!

Dokonca aj bez nečestného pozorovania Colin Firth som mal v Cheshire Countryside úžasný deň.

Získajte e -mailové aktualizácie od spoločnosti Katenever Miss A. Odhláste sa kedykoľvek!

Prvok meno prvé meno
Posledný názov Namelast
Váš e -mail e -mail
Predložiť

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail