Ako piť whisky – 5 metód na popíjanie skvelých vecí, ako je whisky Pro

, je jedným z tých nápojov, ktoré ľudia majú radi alebo nenávidia. Rozdiel je, že ľudia, ktorí sa mu nepáčia, jednoducho neobjavili svoju metódu pitia. Práve tu je 5 tipov, ako presne piť whisky, aby sa všetci páčili, čo Mark Twain nazval „Liquid Sunshine“.

Pokiaľ ide o presne to, ako pijete whisky, existuje veľa snobov a posudzovania toho, čo s tým pijete.

Jediný spôsob je niektorá pila whisky. Iní sa zamračili na čokoľvek, ale s tým trochu vody. Niektorí uvádzajú jedinú ľadovú kocku, ako presne piť whisky.

Keď som sa spýtal na škótskeho dobrého priateľa, presne ako si berie svoju škótsku, ako aj to, či má vodu so svojou whisky.

“Áno, samozrejme,” povedal. “Vždy mám vodu s whisky – len v situácii som smädný.”

Pokiaľ ide o pani Romance, len teraz začína oceniť whisky, takže trochu ľad a voda je presne to, ako pre ňu piť whisky. Rovnako ako keby ste si nie ste istí, ktorá whisky začať, máme pre vás nejaké pokyny, na ktorých whisky, ktorú si môžete vybrať, a ak ste po niektorých najlepších austrálsky Black vstupný liehovar, ako aj títo ďalší, ktorých milujeme.

Ale prečo je toľko spôsobov na pitie whisky? Tu je zhrnutie presne toho, ako piť whisky, ako aj cnosti každého z nich:

Ako piť whisky – 5 spôsobov, ako si vychutnať štipku skvelých vecí

1. Elegant / priamo hore

Niektorí ľudia sa domnievajú, že je to najlepší spôsob pitia whisky – najmä nákladných samostatných sladov: Nič však whisky vo vašom pohári pri teplote vesmíru. Toto prežíva ducha v jeho najčistejšej podobe.

Jedinou nevýhodou je, že whisky sa môže zdať trochu silná pre ľudí, ktorí sa na jej pitie nevyužívajú. Niektoré whisky tiež vyžadujú trochu viac pomoci s vodou (pozri nižšie) na „otvorenie“ chutí.

Vysoko kvalitné jednotlivé slady, ako je môj obľúbený lagavulin alebo Glenfiddich, sú vynikajúce priamo hore.

2. s vodou

Pridanie nádychu vody – iba niekoľko kvapiek – je uvedené, aby ste otvorili whisky a uvoľňovali oleje, príchute a arómy z nápoja. To tiež spôsobuje, že whisky ide o niečo ďalej!

Uvedenie tejto veľkého množstva vody nezriedí chuť, a to len trochu znižuje alkoholový materiál, čo je pre niektorých problémom.

Je to skvelý koncept požadovať trochu vody na boku v samostatnom pohári, pretože niektorí personály baru si nie sú istí, koľko presne pridať. Môžete tiež udržať zvyšok vody, aby sa popíjal, ak budete smädní, ako to robí náš škótsky dobrý priateľ.

Dobré whisky tyčinky vám dokonca poskytnú špeciálny kúsok vodného džbánu alebo dokonca pipetu pre vodu. Pridanie vody, ako je táto, do vášho nápoja sa nazýva „voda späť“.

3. S ľadom / na skalách

Nevýhodou, že ste si vzali elegantnú whisky alebo pridanie vody, spočíva v tom, že nápoj bude pri teplote vesmíru. Aj keď je to zvyčajne lepšie, nie je to veľmi osviežujúce.

Pridanie jednej kocky ľadu trochu ochladí whisky a pridá vodu, ktorú potrebujete na uvoľnenie oleja, ako aj vône, ktoré chcete. Problém s ICE je, že nemôžete spravovať množstvo vody, ktorú vložíte do svojej whisky.

4. Whisky Stones

Tieto kamene (vyrobené zo mydlového kameňa vložíte do mrazničky. Koncept whisky kamene je, že môžete ochladiť svoju whisky bez toho, aby ste ju zalievali. Týmto spôsobom môžete do svojej whisky pridať vodu.

Je nepriaznivé, že keď pijete, existuje možnosť zasiahnuť v ústach kusom kameňa. Nie veľa zábavy.

5. Koktaily

Samozrejme, ak máte náladu na niečo trochu zložitejšie ako samotná chuť whisky, na vyskúšanie sú skvelé ponuky vynikajúcich whisky zmiešaných nápojov.

Niektoré z mojich najobľúbenejších zmiešaných nápojov sú podriadené s whisky. Páči sa mi, že staré módne, Manhattans, ako aj bulvári sú chutné, ak hľadáte presne to, ako piť whisky.

Máte nejaké tipy, ako presne piť whisky? Aká je tvoja obľúbená metóda, ako si užiť skvelú škótsku? Povedzte nám v komentároch!