Náš denník Instagramu – jedlo, koktaily a sladké valentínky

Je to pre nás skvelý začiatok týždňa.

Doháňame sa s priateľom, ktorého sme už celé veky nevideli. V súčasnosti žije v Macao a žije v kasínovom živote. Znie to očarujúce, ale je potešená, že je na chvíľu späť v Austrálii. Sedíme a máme kávu v meste, ktorá podľa všetkého má vtáka, ktorý v nej sedí!

Tešíme sa na tento týždeň – naplánovalo sa niekoľko veľmi zábavných vecí. A nezabudnime na Valentína!

Stále premýšľajte o neuveriteľnom jedle, ktoré sme mali v reštaurácii Alpha minulý týždeň. Moje ústa stále zalievajú z myšlienok na ich podpis Moussaka… ale mohlo by to byť aj preto, že som sa musel pozerať na tento obrázok, keď som písal našu recenziu tejto veľkej gréckej reštaurácie.

Dnes večer ideme k baru Králikovej diery na ulici Elizabeth Street v Sydney. Je to prvé narodeniny baru, takže oslavujú veľmi chladné koktaily a výnimočné jedlo prstov. Je to smiešne byť tu späť: Pani R a ja sme mali prvý nápoj v tomto bare, keď sme sa stretli.

Králiková diera bola Bar Europa pre každého jednotlivca, ktorý bol niekoľko rokov v Sydney. Noví majitelia zmenili vzhľad a dojem miesta, ale stále má skvelú atmosféru. Je to super malý skrytý bar, ktorý stojí za to navštíviť.

Jednou z najlepších vecí, ktoré má bar Rabbit Hole Bar na svojej večierku, je podnos týchto malých chlapcov. Mikro posúvače verzie v plnej veľkosti. Skutočná vec bola nedávno ocenená piatym najlepším hamburgerom na svete! Som tak ohromený. Idem sem, aby som sa čoskoro pokúsil vyskúšať veľkú, myslím!

Obedné preťaženie bravčového mäsa! Tieto veci som videl na Instagrame nedávno a po rýchlom hľadaní som zistil, že sú len po Oxford Street neďaleko Taylor Square.

Pán Crackles je sendvičový obchod, ktorý sa musí tiež považovať za svätyňu za vynikajúcu. Toto je Crackles Classic – bravčový žalúdok s množstvom praskania s slabou jablkom a vietnamským šalátom, ktorý sa plnil do vietnamskej chrumkavej bagety.

Žiadam tiež extra pikantné chilli – ale potom by som, že?

Zatiaľ čo si napĺňam tvár klasikou Crackles, pani Romanka je na udalosti v Sydney Uni. Toto je jej tabuľkové nastavenie – nie zlé, ay? Dokonca napísali jej meno správne! Lol! (Často dostane „Christine“, ktorá ju navíja do konca.)

Pani R mi prináša domov z tejto udalosti domov single Serve Tim Tam. Je to najlepšie načasovanie, pretože som sa práve stal espressom, aby som zastavil bravčovú kómu, ktorá ma po tom Crackles Classic berie.

Pani R je úžasná manželka a často mi prináša malé dobroty. Je to očarujúca vec, ktorú robí, a veľmi premyslená … Aj keď moja podozrivá myseľ sa čuduje, či by ma mohla vykrmovať pre špeciálne klasické praskanie jej vlastných!

Dnes večer pani R smeruje do mesta na pochod do spustenia Merivale 2014. Marec uvidí celý rad cool jedál a podujatí bieleho vína, ktoré sa ľudia môžu tešiť z rôznych a mnohých miest Merivale v Sydney.

Je to rušná noc pre Merivale, ale pani R sa baví a využíva všetky dobré ponuky.

Dnes vezmeme veci dole a hovoríme o roztomilej malej čajovej miestnosti v krajine Essex. Keď sme boli nedávno vo Veľkej Británii, s mamou a otcom som sa pozrel na rozmach Tiptree a továreň na džemu.

Pani R vymeškala príležitosť vyskúšať si na obed riadneho anglického Plowmana, keď bola na London Hair Expo. Myslím, že keď videla tento obrázok, bola trochu sklamaná – viem, že by som bol!

Pani R je dnes veľmi potešená. Jej kancelárske potreby dorazilo. Tento malý zväzok roztomilosti pochádza od Emmy Kate Creative, ktorá spolupracovala s výnimočnou Chantelle od Fat Mum Slim, aby vytvorila túto očarujúcu škálu rozptýlených pohľadníc Love.

Aby sme kompenzovali roztomilosť a svet (krásne) pohľadnice pani R, kúpili sme sa do Oaks na prvé zo série festivalov piva v Sydney.

6 štátov piva je oslavou domáceho remeselného piva z každého zo šiestich austrálskych štátov. Udalosti sa konajú v Oaks v neutrálnom zálive a každá sú 60 dolárov (alebo 250 dolárov za „pas“). Hostiteľom sú sama pivo Diva – Kirrily Waldhorn a sú nasledujúce:

Victoria: pivo, Bites & Beats – 13. februára 2014
Tasmánia: pivo a syr – 16. apríla 2014
Západná Austrália: pivo a čokoláda – 18. júna 2014
Nový Južný Wales: Beer a Pork – 13. augusta 2014
Queensland: Pivo a morské plody – 15. októbra 2014
Južná Austrália: Beer vs. biele víno – 10. decembra 2014

Vstupenky sú k dispozícii na serveri Sixstatesofbeer.eventbrite.com.au.

The Oaks – očarujúce prostredie pre skvelú ochutnávku piva!

Mimochodom, krčma nie je pomenovaná po strome uprostred nádvoria. Je to vlastne pomenované po pivovare, ktorý býval cez cestu, keď bola krčma postavená v roku 1885. Dubový strom, ktorý tam stojí teraz, bol vysadený v roku 1938.

A tu je: Valentín. Niektorí ľudia to milujú, iní to nenávidia. Cítite sa o tom, 14. februára je dobrá výhovorka, aby ste sa trochu milovali a buďte skvelí pre svojho partnera. Ak v okolí nie je nikto, čo by ste si mysleli, že by mal mať ThaDruh pozornosti, pošlite kartu svojej mame – alebo ju dokonca len napíšte! Bude to milovať.

Pani R zahŕňa Valentín – alebo aspoň jej vlasy – s týmto veľmi chladným srdcom. Naozaj je to romantika vlasov!

Nie je nič také ako povedať, že ťa milujem, ako s pohárom šampanského. V skutočnosti si myslím, že veľa vecí je potrebné vyrobiť so pohárom šampanského v ruke. Okrem plávania. To je len zbytočné!

Šťastný Valentín, všetci.

Tento týždeň povedal, že povedala, že je náročná. Vyzývali sme sa navzájom, aby sme napísali zoznam najlepších desiatich miest, do ktorých chceme cestovať čo najskôr. Nie je ťažké napísať takýto zoznam, ale potom ho zúžiť iba na desať – vtedy sa veci stanú oveľa ťažšími.

Opäť sme však šokovaní zoznammi druhých – v oboch sú záhadné podobnosti, aj keď nečítame, čo napísala druhá osoba, až potom, čo zasiahneme „publikovanie“.

Tu je odkaz na to, ako povedala, povedala – kam chcete tento rok cestovať?

Ak máte tému, ktorú by ste chceli, aby sme videli, prejdite v tom, že povedala, povedala príbeh, povedzte nám a my na to budeme mať trhlinu.

Prajem vám skvelý týždeň, všetci!

Obrázky pána a pani Romance prostredníctvom Instagramu: @Mrandmrsromance, @Hairromance a samozrejme @angrybastard!