Top 10 jedál, ktoré sa pokúsili vyskúšať v Thajsku

, bolo, keď premýšľal o raji batohu, avšak usmievavá miestni obyvatelia, trblietavé chrámy a zlaté pláže tohto rozmanitého cieľa sa stali melódiou sirény pre všetky druhy cestujúcich. .

Online cestovná kancelária, Travelonline, uvádza, že Thajsko je jedným z veľmi populárnych dovolenkových destinácií a je jednoduché zistiť prečo. V Thajsku je toľko miest, plus, tento exotický cieľ je historický a prirodzene krásny s vlastnou jedinečnou kultúrou.

Jednou z najväčších kreslení kariet na batohu Thajska je jedlo, ktoré môžeme zabezpečiť, bude ďaleko prevyšovať vašu obľúbenú regionálnu thajskú reštauráciu. Možno ste vyskúšali niekoľko z týchto jedál už predtým, avšak zažívanie autentickej thajskej metódy je úplne nový zážitok – napríklad jesť pizzu v Taliansku alebo croissants vo Francúzsku.

Thajské jedlo dokonca urobilo náš zoznam najlepších 10 najlepších krajín pre jedlo.

Thajská kuchyňa sa chápe pre svoje ľahké jedlo, ktoré je ťažké. Thai Food Integrujú silné aromatické látky, ako aj silné príchute, je kombináciou tradičných juhovýchodných orientálnych vplyvov. Chuť thajského jedla integruje základy chuti sladkých, slaných, kyslých a horkých, aby dosiahli zložité, ale dobre vyvážené príchute.

Kuchyňa, ktorú pôvodne zaviedla Číňania, sa v priebehu času vyvinula thajské jedlo, aby sa nakoniec stala svojím vlastným tradičným kulinárskym štýlom. Thajské jedlo obsahuje regionálne jedlá jedinečné pre severné, južné, stredné a severovýchodné časti krajiny. Každý región má svoju vlastnú kuchyňu s podpisovými komponentmi a príchuťami.

Tu je 10 najlepších potravín, ktoré sa majú vyskúšať – dôverujte nám, jedenie je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete hrať v Thajsku!

Pad Thai

Tento thajský vyprážaný rezancový jedlo bude pre väčšinu známou možnosťou, ale pri návšteve Thajska je nevyhnutnosťou. Absolútne nemôžete poraziť chutné manželstvo ruky vyvinutých rezancov, chrumkavé klíčky fazule, úžasné cibule, ako aj krémové vajíčko udusené v tejto slávnej slanej omáčke.

Kombinácia cukru, rybej omáčky, chilli, ako aj arašidy vedie k chutnej hory rezancových dobroty, ktorá je perfektnou rovnováhou medzi mäkkou, žuvacou a chrumkavou.

Thajsko je už jednou z najlacnejších krajín na návštevu, avšak získanie Pad Thai na ulici v Bangkoku za menej ako 1 USD vždy pomôže vášmu cestovaniu.

Pad Thai je jedlo, ktoré je možné objaviť okolo Thajska. Začnete si však všimnúť, že najautentickejšie jedlo sa objavuje aj okolo Bangkoku. Keď sa vydáte na juh na ostrovy, vyzerá to, že miestni obyvatelia tiahnu korenia jedál, aby zmestili paláty turistov. Pre jedinečný zážitok môžete ochutnať Pad Thai, keď sedíte vo vode na vode na plávajúcom trhu hneď za Bangkokom.

[widget id = ”shortCodes-Ultimate-5 ″]
Vyprážaná ryža

Ďalšia známa voľba pre tých, ktorí sa necítia rovnako dobrodružní, toto prominentné obedové jedlo chápe miestni obyvatelia ako khao. Túžna metóda na využitie zvyšnej zeleniny, toto chutné jedlo kombinuje ryžu, zeleninu, chilli, bazalku, cibuľu a vajíčko s možnosťou bielkovín. Verte, že biele mäso ako kuracie, krevety alebo krab. Podávame s klinom vápna a nakrájanej uhorky, je to výdatné, ale osviežujúce jedlo.

Čítať viac: 25 pozoruhodných vecí, ktoré môžete hrať v Thajsku

Zelená hydina

Ak máte radi krémové kari, neobjavíte autentickejšiu verziu ako toto. Komplexný príchuť ekologickej kari pasty je zaokrúhlený kokosovým mliekom a dusený nádhernou bazalkou, koriandrom, čerstvými bambusovými výhonkami, mini baklažánom a šťavnatým kuracím mäsom. Podávame horúco nad aromatickou ryžou, aby ste absorbovali všetku chutnú omáčku, ktorú budete v Curry Heaven. Ak chcete vyskúšať, vyhľadajte Gaeng Keow Wan Kai v ponuke.

☞ Chcete viac príspevkov Thajska? POZRI TIEŽ:

Čo sa má vystupovať v Bangkoku – 13 najlepších oblastí pre cestujúcich

Čo sa dá vystupovať v Chiang Mai – 17 vecí, ktoré nechcete nechať ujsť!

Miesta, ktoré treba vidieť v Thajsku – zoznam prvých 15 najlepších

Čo sa má vystupovať v Koh Phangan – 21 najlepších

Čo hrať v Pai – 21 skvelých vecí, ktoré nechcete nechať ujsť

Čo sa dá vystupovať v Chiang Rai – 21 najlepších vecí, ktoré môžete vidieť rovnako ako

Pikantný hovädzí šalát

Pre všetkých nadšencov mäsa, ktorí chcú zachovať svoj plážový bod, tento ohnivý, ale čerstvý šalát ponúka všetku príchuť mäsa hit bez tlače po jedle. Hovädzie prúžky sú marinované tučným, pikantným a chutnou omáčkou, potom grilované na dokonalosť, ako aj podávané na vrchu čerstvých listov, Spearmint, koriander, sušené chilli, vápno a cibuľu. Thajský telefón to volá Yam Nua, ale len zavoláme to Yum!

Červené karíKeď je v Thajsku, vyskúšajte všetky ponúkané rôzne karí. Podobne ako Gaeng Daeng, toto červené kari je tiež založené na kokose a dosahuje voňavú, jemnú a úžasnú chuť integráciou tradičnej červenej kari pasty, ako aj kokosového mlieka, ako aj vtiahne vašu možnosť mäsa až do jemného. Pridajte limetkové listy Kaffir, ako aj tento mierny kari sa transformuje na niečo skutočne zvláštne.

Ranná sláva

Spoločnosť Thajské jedlo ponúka širokú škálu zeleninových jedál. Ranná sláva, tiež chápaná ako Pak Boong, je táto listnatá ekologická v juhovýchodnej Ázii typická a vyznačuje sa dutými stonkami a jemnými listami. Pri integrácii s chilli, cesnakom, fermentovanou čiernou fazuľou, omáčkou ustrice a rybou omáčkou získate toto rýchle a jednoduché bočné jedlo, ktoré čoskoro skončí obľúbeným.

Prečítajte si viac: Sprievodca batohom Thajsko

Pikantná polievka

Možno ste videli toto jedlo na menu zadného domu ako Tom Yum Goong, ale uisťujeme sa, že ste ho nikdy takto nechutili. Táto polievka, ktorá vychádza z komplexnej rovnováhy chuti, získa svoju silnú a osviežujúcu kombináciu z kombinácie limetkovej šťavy, citrónovej trávy, šalotky, chilli a Galangalu. Čerstvé krevety, ako aj slamené huby dodávajú nejaké oomph a pomáhajú zaokrúhliť horúcu, korenistú a kyslú povrchovú úpravu tejto polievky.

Kuracie kešu

Toto tradičné jedlo, obľúbené u turistov, ako aj s miestnymi obyvateľmi, kombinuje nádherné a slané príchute pre neodolateľný kontrast. Med, sójová omáčka, ako aj chilli sa dusí mrkvou, cibuľou, hubami, ako aj šťavnatou opečenou hydinou, ktorá je dokončená pečenými kešu na kombináciu textúr zalievaných ústami. Ak hľadáte tohto známeho obľúbeného v ponuke, vyhľadajte Kai Med Ma Muang.

Pikantný ekologický šalát papáje

Aj keď to môže byť získaný vkus, musíte to vyskúšať pri návšteve Thajska. Podobne ako SOM TUM, tento fascinujúci šalát kombinuje chrumkavé ekologické fazule, šťavnaté cherry paradajky, ako aj surovú papája so sladkou, pikantnou a kyslou pastou mletých chilli, ako aj cesnaku. V závislosti od toho, kde sa nachádzate, môžete mať možnosť vyskúšať regionálne variácie, ktoré využívajú arašidy, suché krevety alebo solený krab.

Kuracie mäso v kokosovej polievke

Ak dávate prednosť svojej príchute, aby ste vyrábali chuť, než teplú ako táto miernejšia verzia polievky Tom Yum, bude víťazom. V thajčine ako Tom Kha Kai, táto chutná polievka kombinuje čerstvé limetkové listy, citrónová tráva, šalotky, chilli a zázvor. Jemné hydinové prúžky, ako aj teplé kokosové mlieko vyhladzuje chilli kop do príjemného pikantného huka.

Prečítajte si viac: Sprievodca digitálnym nomádom pre bývanie v Bangkoku v Thajsku

Bonus! Khao soi

Ak plánujete výlet do Chiang Mai, je to jedno z najlepších jedál, ktoré budete chcieť ochutnať. V podstate ide o misku polievky ochutenej žltým kari a kokosovým mliekom. Chudobný vývar je zmiznutý s jemnou hydinou na vrchu, ako aj niektorými chrumkavými rezancami. Jesť toto jedlo je zďaleka jednou z najlepších vecí, ktoré sa dá hrať v Chiang Mai.

Vykopajte sa!

Či už idete v reštaurácii alebo chytíte jedlo na cestách od pouličného dodávateľa, vzorkovanie tradičného thajského jedla, ktoré ponúka, je nevyhnutnou súčasťou zážitku z Thajska. Toto je len niektoré z našich obľúbených položiek, avšak s takým rozsahom v ponuke existujú nové príchute, ktoré nájdete pri každom jedle.

Páči sa mi tento článok? Pripnúť!

Štrajk

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na ceste sú partnerom Amazonu, ako aj pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To znamená, že robíme provízie, ak kliknete na odkazy na našom blogu, ako aj nákup od týchto maloobchodníkov.