10 dôvodov, prečo by ste mali cestovať po Balkáne

, keď počujeme slovo „Európa“, vždy premýšľame o západoeurópskych krajinách. Samozrejme, s jeho šarmom a fantisnosťou je pochopiteľné, že cestovanie do týchto krajín je vždy na zozname vedier každého cestujúceho. Ale uvažovali ste o tom, že ste šli na Balkán? Možno ste sa o tomto regióne nikdy nestretli.

Foto: Jocelyn Erskine-Kellie CC BY-SA 2.0
Balkánsky polostrov je oblasť v juhovýchodnej Európe. Albánsko, Severná Macedónsko, Čierna Hora, Srbsko, Grécko, Chorvátsko, Bulharsko, Rumunsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina a Kosovo sú krajinami Balkánu. Tieto krajiny sa môžu pochváliť s horami a množstvom historických destinácií. Ak ste zvedaví, že sa o týchto miestach dozviete oveľa viac, zaznamenali sme 10 dôvodov, prečo by ste mali cestovať na Balkáne. Tieto dôvody by vás prinútili viac preskúmať tento región.

Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

Čo robiť v Sarajeve, Bosne a Hercegovine

Môj štvordňový harmonogram idúce do Skopje, Macedónsko a jednodňový výlet do Pristiny v Kosove

Váš zlatý lístok do cestovania v Európe: Všetko, čo potrebujete vedieť o Schengenských vízach

Ako sa uchádzať o vízum na cestujúceho Čiernej Hory s pasom Filipínsky pas

7 dní Balkánsky rozvrh: Sprievodca, ako sa pozrieť na Chorvátsko, Čierna Hora a Bosna a Hercegovina

Obsah

1. Niektoré z najlepších scenérií v Európe sú na Balkáne
2. Balkán je oveľa lacnejší v porovnaní so západnou Európou
3. Má niektoré z najstarších, ale stále okupovaných miest na svete
4. Balkán je pre všetkých turistov v bezpečí; samostatné alebo ženské cestujúcich
5. Je to raj History Buffs’s raj
6. Je ideálny pre tých adrenalínových feťákov
7. Balkán je najlepším miestom na vyskúšanie čokoľvek je sezóna
8. Nočný život je neuveriteľne lacný a zábavný!
9. Nájdete niektoré z najkrajších kláštorov, kostolov a mešít, keď ste na Balkáne
10. Cestovanie po balkáne je také ľahké!
Bonus: Majú jeden z najsilnejších nápojov v Európe

1. Niektoré z najlepších scenérií v Európe sú na Balkáne

Faruk Kaymak

Balkán je domovom niektorých najlepších scenérií v Európe. Tu nájdete najjužnejšiu fjordu v celej Európe, ktorá je v Bay of Kotor v Čiernej Hore. Vidieť tento veľkolepý výhľad sa javí ako pohľad na pohľadnicu. A keď už hovoríme o Čiernej Hore, je tiež domovom druhého najdlhšieho kaňonu na svete, vedľa Grand Canyon. Nazýva sa to tara kaňon.

Kto by nechcel vidieť tyrkysovú morskú vodu v albánskej riviére? Teplé modré vody rieky sú zreteľným nálezom v celej Európe.

Nenechajte sa ohromiť, pretože dokonca aj vnútrozemské krajiny ako Kosovo, Srbsko a North Macedónsko poskytujú niektoré z najkrajších riek a jazier na Balkáne. Najlepším príkladom je jazero Ohrid na hranici medzi Albánskom a North Macedónsko.

Foto: Jocelyn Erskine-Kellie CC BY-SA 2.0
Máte radi hory? Balkán vás dostal! Tieto krajiny Balkánu sú známe tým, že sú hornaté. Nenechajte si ujsť šancu vidieť a skontrolovať dinárové Alpy alebo dinári, ktoré siahajú od Talianska po Slovinsko až po Albánsko. Medzitým je Bulharsko domovom najvyšších hôr na Balkáne, vrchol Musala je nevyhnutnosťou.

2. Balkán je oveľa lacnejší v porovnaní so západnou Európou

Robert Anasch
Všetci vieme, že cestovanie do Európy nie je úplne lacné. Balkán je však určite cieľom pre rozpočet. Najmä Albánsko, Severná Macedónsko a Bulharsko sú najlacnejšie.

Od internátnych miestností po dopravu a aktivity by ste sa tešili putujúcim po balkánskych krajinách bez toho, aby ste prelomili banku. Prekvapivo môžete minúť iba najmenej 5 dolárov za internátnu izbu alebo 15 dolárov za súkromnú izbu.

Aj keď Grécko, Chorvátsko, Slovinsko a Čierna Hora sú o niečo drahé ako ostatné balkánske krajiny, v porovnaní so západoeurópskymi krajinami sú stále lacnejšie.

3. Má niektoré z najstarších, ale stále okupovaných miest na svete

Cestovanie po Balkáne sa cíti ako návrat v čase. A čo je oveľa zaujímavejšie, je to, že niektoré z miest sú stále obývané! Áno, Balkán má niektoré z najstarších nepretržite okupovaných miest na svete.

Plovdiv v Bulharsku, Aténach a Argos v Grécku sú len niektoré z najlepších príkladov. Je známe, že Plovdiv je obsadený už viac ako 8 000 rokov. Usadili ho Thráci, potom vládnu Peržania, Gréci, Rimania, Ottomans a oveľa viac. Nahliadnutie histórie je všade v meste ako staroveké divadlo Filipopolis, ktoré bolo postavené v 90. rokoch 20. storočia.

Ďalším najchudobným stredovekým mestom na Balkáne je Kotor v Čiernej Hore. Toto mesto je pre milovníkov mačiek nebo. Môžete vidieť, že veľa našich mačkových kamarátov voľne chodí po uliciach a čaká na vašu pozornosť. Po obchádzaní Kotora budete narazení na niektoré z najpopulárnejších historických miest, ako je pevnosť San Giovanni, stredoveký hrad, ktorý sa používal na ochranu mesta.

4. Bnullnull