Naše 10 najlepších cestovných zážitkov všetkých čias

cestovného cestovania je plné nezabudnuteľných zážitkov. Existujú však tie chvíle v čase, ktoré sa cítia, akoby boli dané skôr, ako ste sa len bavili. Časy, keď sa čokoľvek spojí, aby vytvorilo spomienku, ktorá s vami zostane na celý život.

Tu je zoznam našich doteraz preferovaných cestovných zážitkov, z toho však existuje veľa z toho, čo si môžete vybrať, je skutočne ťažké ju zúžiť na 10!

Poznámka o koze: Kliknutím na každý názov zobrazíte komplexné blogy, videá a sprievodcov pre všetky tieto skúsenosti!

1. Camel Safari, Jaisalmer:

Náš prvý úvod do číreho šarmu, ako aj jednoduchosti púštneho života, ako aj krajiny, to bola zmätená cesta, ktorá nám priniesla všetku metódu na Pakistanskú hranicu. Strávili sme 3 noci pod hviezdou oblohou a nakoniec sme boli skvelými dobrými priateľmi s naším sprievodcom Machmood. Dorazili sme do dedín, kde boli Wells suché 3 dni. Zmiešali sme sa s miestnymi obyvateľmi a hrali sme sa s deťmi. Celé dni sme strávili nič viac ako piesok, kríky, ako aj dúny, všetko až do melódie Machmood spievajúce podmanivé púštne piesne. Bol to zážitok z zmeny života, na ktorý nikdy nezabudneme.

USA s Makmudom, Papu a Raju, našimi púštnymi spoločníkmi – Jaisalmer, India
2. Plachtenie súostroviam Quirimbas, Mozambique

Súostrovie Quirimbas, ktoré sme sa mohli pochváliť najkrajšími plážami, ktoré sme kedy videli, bolo miesto, na ktoré si treba pamätať. Cesta, aby sa tam dostali, bola súčasťou zábavy. Podarilo sa nám zažiť ohromujúce kúzlo s dvoma blízkymi dobrými priateľmi, keď sme strávili noci spaním na piesku, pod ničím ničím viac ako s komármi, ako aj s mesačnou oblohou. Kúpili sme si jedlo od regionálnych rybárskych lodí a uvarili sme ich s najzákladnejšími náčiním. S ničím viac ako malá dedina na každom ostrove sme mali miesto úplne pre seba. Raj skutočne neobjavený.

Vykladanie našej plachetnice na ohromujúci ostrov Matemo
3. Safari v Masai Mara, Keňa

Už sme urobili niekoľko safari, pokiaľ ide o Keňu, aby sme šli do vynikajúcich plání, ale žiadna z našich predchádzajúcich skúseností by sa mohla porovnávať s samotnou veľkosťou a rozmanitosťou Masai Mara. Videli sme všetky zvieratá, ktoré sme skutočne dúfali, rovnako ako niektoré. Náš sprievodca mal vynikajúce oko, ako aj videnie zvýšenia slnka, ako aj zapálené na veľké pláne, každý deň stálo za to sama o sebe.

Náš leopard si všimne v Masai Mara
4. Trekking Annapurna, Nepál

S obrovskými úpravami týkajúcimi sa tejto oblasti sa cítime, akoby sme sa tu ukázali práve tu včas. Trekking the Annapurna nebol iba jednou z našich najväčších cestovných spomienok, ale aj jedným z našich vynikajúcich životných úspechov. Otvorilo naše oči do sveta viacdňového trekkingu a poskytlo nám novú úctu k vonku. Pešia turistika okolo malých dedín, prekročenie početných vodopádov, ako aj prechádzanie významnými drubkami útesových ryžových terásov všetky pod týčiacimi sa goliášmi pohoria Annapurna, je to výlet, ktorý by mal každý zažiť aspoň raz!

My žijeme naše cestovné sny na okruhu Annapurna v Nepále.
5. Dostať sa do Koh Rong v Kambodži

Za to, že sme len 3 týždne po našej vôbec prvej ceste po celom svete, bolo skutočným úspechom dostať sa do Koh Rong Kambodže v roku 2008. Boli to dni pred trajektmi, ako aj pred tým, ako sa na ostrov dorazil akýkoľvek druh pokroku. Trvalo nám 3 dni neustáleho prehliadania, než by sme mohli objaviť niekoho, kto nás tam vezme. Nakoniec sme zasiahli výlet s regionálnym rybárom, ktorý vyvinul na ostrove dva malé bungalovy v skutočnosti v nádeji, že jedného dňa kreslia návštevníkov tohto kúska raja. Zrýchli sme ho na ostrove bez akejkoľvek elektrickej energie, ako aj bez jedla. Náš kapitán musel pre nás počas dňa ísť rovnako ako ryby, aby sme zaistili, že by sme mohli jesť v noci. Strávili sme deň 8 km hodvábneho mäkkého bieleho piesku s nie duchom v dohľade, okrem podivného putu Buffalo. Tento výlet stále zostáva ako jeden z najohrozenejších zážitkov z vychodenej cesty, aké sme kedy mali.

Mnoho krásnych pláží, aké sme kedy videli!
6. Pobyt v ášrame v Indii

Ak by sa mohla merať relaxáciu, potom by sme počas nášho pobytu v Parmarth Niketan v Indickom Rishikesh poškodili metre. Strávili sme takmer mesiac v tomto ášrame a tiež sme strávili najmenej 6 hodín denne cvičením jogy, ktorá zahŕňala meditáciu, ticho, pokoj, ako aj absolútny mier. Nie sme náboženskí ľudia, ale energia, ktorú sme cítili, keď sme boli v tomto ášrame, bola hmatateľná. Zanechali sme omnoho viac dobíjané a omladené, ako sme sa kedy cítili v našich životoch. Zarolili sme sa s ľuďmi v ASHR.Som rovnako ako zdieľané skúsenosti, ktoré vykresľujú slová v tomto krátkom článku nehodné.

Obrad Aarti na brehoch rieky Ganges. Rishikesh, India.
7. Plachtenie Nílu, Egypt

Skúsenosti, ktorá sa oveľa zlepšila, podľa celoživotných priateľstiev, ktoré sme kovali po ceste. Táto cesta bola potešená v podnikaní našich cestovných priateľov Micheal, Chisa, Bernie & Toni, s ktorou sme dnes stále blízko. Strávili sme 5 dní plachtením na sever, prechádzaním dedinami, ako aj v mnohých veľkolepých starodávnych hrobkách na svete, ako aj chrámom. Naše dni zahŕňali odvíjanie na lodi, fajčenie Sheesha, pitie piva, zastavenie plávania, ako aj miesta, ako aj rozhovory medzi sebou. Níl sa odvíjal rovnako ako úchvatný, ako by sme sa chceli jedného dňa vrátiť.

Plachtenie Nílu v Egypte
8. Prispôsobenie sa keraly v Indii, India

Zdá sa, že mnohé z našich preferovaných cestovných spomienok je blízko vody. Cruting čelných vôd v Kerale v Indii sa nijako nelíšil. Za menej ako 75 dolárov/deň, darčeky, rovnako ako som mal obrovskú domácu loď s 2 spálňami, spolu s kuchárom, kapitánom aj mechanikom. Jedlo, ktoré sme jedli na tejto lodi, bolo niektoré z najlepších indických jedál, aké sme kedy mali, a naši traja indickí spoločníci boli totálni páni. Urobili, čo by mohli urobiť, aby boli naše skúsenosti ideálne, ako aj to, čo to bolo. Na plachtení okolo dedín, ako aj s veľkolepou scenériou, bolo niečo vynikajúce, ako aj s pochopením, že musíme každú noc stráviť v jednom z najkrajších priestorov, aké sme kedy mali na našich cestách. Kerala čaté vody sú oázy, míle od chaosu, ktorým je India.

Domáce plavby v Allepey v Indii
9. Mentor angličtina v dedine Naloy, Mjanmarsko

Išli sme do Mjanmarska s obrázkami pokojného nevyvráteného Edena, ako aj keď sme sa ukázali, sme ohromení, keď sme videli, že existuje veľa ďalších cestujúcich, ktorí si užívajú krásu krajiny. Z programu, ktorý sme sa z toho nenáročili, ale chceli sme objaviť kúsok pravého Mjanmarska a mať všetko pre seba (sebecké, viem). Nebolo to, kým sme sa nedostali na koniec našej cesty v krajine, že sme dokázali objaviť túto skúsenosť. Urobili sme všetko, čo je metódou rovnako ako Hsipaw na ďalekom severe, ako aj pri našom príchode, nás opäť ohromil počet turistov, ako aj úplne rezervovaných penziónov. Namiesto prehliadky sme sa rozhodli, že sme sa len vydali sami do niekoľkých blízkych dedín. Stále hovoríme vďaka bohom cestovných cestovných bohov, ktoré sme narazili na malú anglickú inštitúciu Hope v dedine Naloy. Hope nás predstavila vedúcim dedinám, ako aj všetkým jej stážistom a umožnila nám ich poukázať na 8 dní. Strávili sme popoludní mentorom triedy 25 a viac študentov, všetci sa rozprestierali na plachte za domom vedúcich predstaviteľov dediny (Mama & Papa). Kvalitné ošípané, ako aj kurčatá bežali okolo, keď sme sa potešili z nášho prvého vkusu mentora v zahraničí, zážitku, ktorý navždy zmenil naše životy!

Naša trieda v dedine Naloy, Mjanmarsko
10. Jazda po Južnej Afrike

Toto je súčasť našich ciest, ktoré skutočne vyžadovali určité plánovanie a motiváciu, ale skutočne sa to vyplatilo. Je potrebné povedať niečo o flexibilite na jazdu po celej krajine sami, zastavením a videním toho, čo chcete, keď chcete. Táto cesta bola metódou z nášho typického rozpočtu, stálo to však za každý cent. Mať autá a nákladné vozidlá nám poskytli flexibilitu, ktorú regionálny tranzitný systém jednoducho nemohol ponúknuť. Podarilo sa nám ísť do národných parkov, rovnako ako levy, ktoré sa dostanú do nôh od našej malej iskry Chevy. Podarilo sa nám juhoafrická divočina, ako aj krajina v metóde, ktorá je s oknom autobusu alebo lietadla nemožná. Cestovanie tejto metódy naznačovalo, že nie náklady toľko času v regionálnych dodávkach s regionálnymi ľuďmi, avšak v tomto prípade klady zďaleka prevážili nevýhody a každú minútu sa nám páčili!

Nás s našimi spoľahlivými bitmi stimulujte v Južnej Afrike
Cestovanie je neustálym behom nezabudnuteľných zážitkov, avšak z nejakého dôvodu sa niektoré spomienky držia oveľa viac ako iné. Pre nás sú to bežne ľudia, ktorých uspokojujeme v metóde, ktorá skutočne vyrába tieto fantastické dobrodružstvá, ako aj o nás, veľmi požehnaní, aby sme mohli robiť nové spomienky každý, ako aj každý deň.

Ak máte fantastické cestovné zážitky, radi by sme sa o nich dozvedeli. Zanechajte komentár nižšie a asistent poskytnúť ostatným návštevníkom vynikajúceKoncepty pre ich ďalšie cesty!

Páči sa mi to? Pripnúť! „

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na ceste je partnerom Amazonu, ako aj pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To znamená, že vytvárame provízie, ak kliknete na odkazy na náš blog, ako aj nákup od týchto maloobchodníkov.