12 vecí, ktoré môžete robiť vo Frankfurte: Local’s Guide

Frankfurt AM Main patrí medzi 5 najvýznamnejších miest v Nemecku. Vďaka svojmu medzinárodnému akciovému trhu a centru spoločností sa to tiež označuje ako „Mainhatten“. Je to však oveľa viac ako len finančné centrum. V tomto príspevku vám poviem, ako naplánovať ideálny výlet do mesta, vrátane 12 vecí, ktoré môžete robiť vo Frankfurte, ktoré by ste si nemali nechať ujsť!

Predtým ako pôjdeš

Frankfurt je relatívne ľahké navigovať a s vynikajúcimi spojeniami vzduchom a pôdou nie je náročné naplánovať návštevu tu takmer kdekoľvek na svete. Predtým, ako sa vydáte do mesta, je však potrebné poznamenať niekoľko vecí a niektoré veci, ktoré by ste mohli mať na pamäti pri plánovaní cesty.

Festivaly

Frankfurt je mesto, ktoré jeho domov pre rôzne oslavy počas celého roka vrátane festivalu kameňa, Deň lesa, Night of the Clubs, Festival svetla, festivalu mrakodrapov, festivalu múzeí Riverbank a ďalších. Vyplatí sa skontrolovať dátumy týchto festivalov z niekoľkých dôvodov.

Pre jedného môže byť mesto v týchto časoch zabalené a cena ubytovania sa môže značne zvýšiť alebo byť úplne rezervovaná. Ak nemáte záujem vidieť festivaly, pravdepodobne si naplánujte cestu okolo nich.

Ak sa nachádzate na festivaloch, potom je Frankfurt skvelým miestom, kde ich môžete zažiť. Skontrolujte dátumy festivalov a podujatí v meste a pokúste sa byť tu na oslavu.

Riadky a davy ľudí

Pretože Frankfurt je jedným z najviac, ktorý išiel do miest v Európe, zistíte, že to môže byť dosť zaneprázdnené, najmä cez víkendy a verejné sviatky alebo počas festivalových časov. V týchto časoch môže byť náročné rezervovať výlety a v niektorých prípadoch môžete čakať v rade hodín na prístup k hlavným pamiatkam.

Dokonca aj v pravidelný deň v meste môžete stáť v rade hodinu alebo viac. Triverse má vynikajúci zoznam vecí, ktoré môžete robiť vo Frankfurte a v mnohých mestách po celom svete. Ponúkajú tiež vstupenky na preskočenie-linku na mnohé hlavné stránky Frankfurtu. Takže ak čítate tento príspevok o najlepších veciach, ktoré môžete robiť vo Frankfurte a nemáte záujem čakať v dlhých líniách a strácať deň, môžete si ich pozrieť.

Kedy

Frankfurt sa zvyčajne vyznačuje miernym oceánskym podnebím, pričom priemerná ročná teplota sa pohybuje okolo 10,6 ° C, pričom letá dosahujú okolo 25 ° C a najchladnejšia teplota sa v januári často pohybuje pod 0 ° C.

Najlepší čas na návštevu mesta je od mája do septembra, ale opäť sa to môže zmeniť v závislosti od toho, aké festivaly chcete vidieť alebo aké podnebie a aktivity hľadáte v Nemecku.

1. Navštívte Römerberg

Toto historické námestie sa nachádza v samom srdci Starého mesta a muselo byť úplne zrekonštruované po bombových útokoch druhej svetovej vojny. Resentovaný ako domy s okien, ktoré rámujú Römerberg, je fontána spravodlivosti (Gerechtigkeitsbrunnen), ktorá je starodávnym dobre postaveným v roku 1612.

Ukazuje štyri ľudské cnosti spravodlivosti, nádeje, moderovania a lásky. Malé ženské sochy na boku steny predstavujú každú cnosť. Prezeranie davov blúdiacich po námestí, zatiaľ čo si užívam kávu v jednej z kaviarní, je jednou z mojich preferovaných vecí, ktoré treba robiť vo Frankfurte, najmä v lete.

Vianočný trh v Römerbergu

V decembri je námestie domovom krásneho konvenčného nemeckého vianočného trhu. Toto je najlepšie miesto v meste, aby ste sa dostali do nálady na svätú noc.

Vianočné trhy v Nemecku sú niečo zvláštne.
Určite vyskúšajte nejaké pražené gaštany a zmlčané červené víno pri počúvaní zvuku dokonale syrovej vianočnej hudby. Čoskoro pochopíte, prečo Nemci milujú svoje vianočné trhy oveľa viac ako ktorákoľvek iná udalosť roka!

Poznámka: Zamierte do hlavného mesta? Pozrite sa na 10 vecí, ktoré môžete robiť v Berlíne

2. Panoramatický výhľad z hlavnej veže

Vo výške 259 m je hlavnou vežou štvrtá najvyššia budova v Nemecku. Ponúka návštevníkom nádherný výhľad na mesto aj okolie. Lezenie na 198 metrov na platformu návštevníkov môže byť náročné pre tých, ktorí sa bojia výšok. Určite to však stojí za to za názory a je jednou z najlepších vecí vo Frankfurte.

Ohromujúci výhľad z hlavnej veže.

Jeden lístok je 7,50 EUR (9 dolárov) alebo 5 EUR (6 dolárov) pre študentov. Ak sa rozhodnete ušetriť čas na dlhé čakacie hodiny na základni veže, možno ich zakúpiť online prostredníctvom Triverse.

3. Vyskúšajte Hessiánsky národný nápoj

Každý vie, že Nemecko má niektoré z najlepších pív na svete. Hessiánsky regionálny nápoj Ebbelwoi je však osviežujúcou alternatívou, ktorá ochladzuje váš smäd a odber vzoriek je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete robiť vo Frankfurte. Ebbelwoi sa prekladá ako „jablkové víno“ a5%, má nízky obsah alkoholu … a kalórie. V niektorých prípadoch sa v niektorých prípadoch tešia v teple počas chladných mesiacov zimnej sezóny.

Apple víno, ktoré je menej plnené ako pivo, sa môže dokonale kombinovať s konvenčným nemeckým jedlom. Vyskúšajte to s niečím ako bravčové rebrá a kapusta so zemiakmi. Odporúčam Ebbelwoi Unsser alebo Apfelwein Dax pre nejakú autentickú nemeckú kuchyňu a vynikajúcu chuť Hessiánskeho regionálneho nápoja.

4. Vezmite si plavbu po hlavnej rieke

Pre zmenu perspektívy sa pozrite na vynikajúce mrakodrapy z vody. Toto je jedna z najlepších vecí, ktoré môžete robiť vo Frankfurte pre západ slnka. V závislosti od dĺžky jazdy na lodi si môžete kúpiť vstupenky 10 – 13 EUR (12 – 15,50 dolárov), pričom 20% zľava pre držiteľov karty Frankfurt.

Po zakúpení lístka pri informáciách o cestovaní alebo počítadle lístkov si môžete sadnúť a oddýchnuť si na priestrannej palube. Prípadne sa pozrite na klimatizované vnútorné zariadenia a uvažujte o vynikajúcej mestskej architektúre Frankfurt AM Main.

Primus-linie poskytuje výlet pre každú príležitosť a berie návštevníkov na veľkolepých západoch Sunset-Tours alebo krásny nedeľný brunch na vode.

5. Navštívte múzeumsufer

Tento úsek, ktorý sa rozprestiera na oboch stranách brehu rieky, poskytuje rôzne kultúrne výstavy. Medzi ne patrí historické židovské múzeum a múzeum nemeckej architektúry.

V daždivých dňoch odporúčam kúpiť si múzeumsuferovú vstupenku. S tým si môžete pozrieť všetky trvalé a krátkodobé výstavy v tejto oblasti na 2 dni a stojí iba 18 EUR (21,40 dolárov).

Múzeumsufer je obzvlášť dobrý v lete.

Niektoré z ďalších najlepších vecí, ktoré môžete robiť vo Frankfurte pre fanúšikov kultúry, patria Nacht der Museen (noc múzea) na jar a múzeaSuferfest (kultúrny festival pri brehu rieky) v auguste. Počas týchto festivalov sa ľudia všetkých vekových skupín putujú rôznymi výstavami a potešením z jedla a nápojov pri vode.

Pozri tiež: Najlepšie múzeá off-track v Nemecku

6. Nakupovanie pozdĺž zeil

Frankfurt má oveľa viac ako jednu nákupnú štvrť, ale Zeil je najstarší a mnohí populárny. Na začiatku storočia sa vlastníctvo domu na tejto ulici považovalo za symbol prestíže pre bohatšie rodiny.

V jednom z mnohých obchodov a dizajnérskych obchodov pozdĺž Zeilu nenájdete nič. To je pravdepodobne dôvod, prečo je to jedna z ulíc na nákupné ulice s najvyšším príjmom v Európe. To je dôvod, prečo nakupovanie, kým ste upustili, sa považuje za jednu z najlepších vecí vo Frankfurte.

Futuristická budova Zeil vo Frankfurte.

Futuristická budova Galérie Zeil má 7 príbehov a strešnú reštauráciu s vonkajšou terasou, z ktorej návštevníci dostávajú ideálny výhľad na mesto.

Kde zostať vo Frankfurte

Tu je zoznam prvých 3 hodnotených nákladovo efektívnych vlastností vo Frankfurte. Kliknite na odkazy a skontrolujte ich sami!

Letisko Moxy Frankfurt – od 118 dolárov / noc, hodnotenie 8.8. Kliknutím sem zobrazíte najnovšiu cenu na stránke Booking.com

Letisko Moxy Frankfurt 1
Letisko Moxy Frankfurt 2
Letisko Moxy Frankfurt 3

Schöne Aussicht – od 128 dolárov / noc, hodnotenie 8.2. Kliknutím sem zobrazíte najnovšiu cenu na stránke Booking.com

Schöne Aussicht 1
Schöne Aussicht 2
Schöne Aussicht 3

Apartmány Duval – od 140 dolárov / noc, hodnotenie 8.8. Kliknutím sem zobrazíte najnovšiu cenu na stránke Booking.com

Apartmány Duval 1
Apartmány Duval 2
Apartmány Duval 3

☞ Kliknutím sem zobrazíte všetky možnosti ubytovania, ktoré sú k dispozícii vo Frankfurte

7. Choďte do domu všetkých Nemcov (Paulskirche)

Dom všetkých Nemcov zohral v nemeckej histórii podstatnú úlohu a je spojený so založením nemeckej demokracie v roku 1848.

Cirkev môžete navštíviť každý deň medzi 10:00 a 17:00, aby ste sa putovali uličkami a cestou späť v čase. Nebude vás to stáť cent, takže je to jedna z najlepších vecí, ktoré môžete robiť vo Frankfurte zadarmo. Dnes Paulskirche funguje aj ako verejný priestor pre výstavy, pamätníky a miesto stretnutia.

8. Ochutnajte nemecké potraviny v miestnom trhu

Kleinmarkthalle má všetko, čo by ste očakávali od konvenčného nemeckého trhu s potravinami. Aromatická vôňa údených párkov, pražených orechov, praclíkov a sladkých nemeckých pečiva priláka návštevníka z jedného stánku na druhý.

Popadnite nejaké chutné pouličné jedlo alebo čerstvé ingrediencie na piknik, aby ste mohli ísť pred pokračovaním v mesteVýlet cez Frankfurt. Môžete tiež dokončiť dlhý deň chôdze so pohárom červeného vína na vonkajšej terase hornej úrovne Market Hall. Kleinmarkthalle je otvorená pracovná dni od 8:00 do 18:00 a soboty do 16:00.

9. Oddýchnuť si v parku Forest Play Goetheturm

Goethe veža je vysoká 43 metrov a-akonáhle ste dobyli kroky-budete odmenení nádherným výhľadom na takzvaný zelený pás Frankfurtu. Veža je v lete obklopená 3 hektármi detských ihrísk s šmýkačkami, hojdačkami a dokonca vodným parkom.

Bez ohľadu na to, či sa týkajú Goetheturm pre výhľad alebo aby sa vaše deti bavili pár hodín, odvíjajúca sa atmosféra v parku je dobrou zmenou vibrácií v mestskom meste.

10. Zúčastnite sa koncertu v starej opere

Chýbanie opery vo Frankfurte by bolo ignorovanie kultúrneho vrcholu tohto mesta, je to určite jedna z najlepších vecí, ktoré môžete robiť vo Frankfurte. Táto pôsobivá historická budova bola počas druhej svetovej vojny úplne bombardovaná predtým, ako bola zrekonštruovaná v 80. rokoch.

Starý operný dom v noci.

Dnes je operný dom nielen považovaný za podstatnú súčasť historického dedičstva Frankfurtu, ale v priestrannej sále predstavuje množstvo súčasných a klasických hudobných koncertov. Vstupenky je možné zakúpiť online, ale aj bez toho, aby sa zúčastnili jedného z koncertov, je starý operný dom neuveriteľne fotogenický a stojí za to navštíviť.

11. Preskúmajte múzeum Freilicht Hessenpark

Preskúmanie vonkajšieho múzea Hessenpark je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete robiť vo Frankfurte, ak máte deti alebo rodinu. Obec rekonštruuje život vo vidieckom Nemecku počas 18. storočia. Zahŕňa poľnohospodárske domy, obchody, konvenčnú pekárňu a mlyn na pivo.

Naučte sa, ako piecť konvenčný nemecký chlieb.

Dospelí platia 8 EUR (9,50 dolárov) alebo získajú rodinnú kartu s lepšou hodnotou za 16 EUR (19 dolárov), aby strávili vzrušujúci deň na stopách nemeckej histórie. Študenti a deti od 6 rokov sa dostanú iba na 2,50 EUR (3 USD) a niekoľkokrát týždenne sú tu vzrušujúce remeselné workshopy.

12. Zvládnite únikovú hru vo Frankfurte

Hľadáte niečo iné vo Frankfurte? Toto mesto je obľúbené pre rozmanité poskytovanie únikových hier. Nie sú len zábavné pre miestnych obyvateľov, ale môžu byť hravým spôsobom, ako stráviť daždivý deň pre návštevníkov.

Únikové hry si môžete rezervovať s väčšími skupinami 7 a viac ľudí a zvyčajne sú zriadené okolo príbehu zločinu. Skupina je potom vyzvaná, aby odhalila a vyriešila jednotlivé hádanky spojené s posledným príbehom.

Budete si musieť kúpiť lístok na 60-minútovú hru online a môžete očakávať, že zaplatíte 20 až 30 EUR (24-36 dolárov) na osobu. Vyberte si medzi rôznymi témami, ako sú väzenské escape alebo čiernobiele, v závislosti od vašich preferencií a začnite!

Frankfurt sa často považuje za finančný kapitál Nemecka. Spoločnosti si ho vyberajú pre svoju centrálnu polohu v Nemecku a Európe, jeho letisku a prekvitajúcom sa trhu s burzou. Vo Frankfurte je veľký výber skvelých vecí. Pre tisícročia a študentov má mesto ideálnu kombináciu štýlu a inovácií, elegantných reštaurácií, kaviarní a živého nočného života.

Páči sa mi tento článok? Pripnúť!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na cestách je spolupracovníkom Amazonu a tiež pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To znamená, že zarobíme provízie, ak kliknete na odkazy na našom blogu a kúpite sa od týchto maloobchodníkov.