Zameranie na ubytovanie: Hotel Frangipani, Bequia

Počas našej cesty cez Grenadíny sme strávili 9 nocí na ohromujúcom ostrove Bequia a zostali by sme dlhšie, keby sme mali čas. Ostrov Bequia je plný nádherných hotelov v štýle butikov. Počas nášho pobytu na Bequia sme mali to šťastie, že sme zažili niekoľko rôznych miest, pričom hotel Frangipani bol doteraz jednou z našich obľúbených izieb! Vo vlastníctve dcéry bývalého predsedu vlády sv. Vincenta a Grenadínov, hotel Frangipani je známy v tejto časti sveta, pretože je populárnym hangoutom na jachtie a že je uznaný v knihe, 1 000 miest, ktoré sa majú vidieť pred vami Zomrieť.

Kontrola

Dorazili sme do hotela skoro ráno v zadnej časti miestneho taxíka a pri recepcii sme boli privítaní usmievavou tvárou. Aj keď sme boli skoro na registráciu, stále sme sa ukázali do našej izby a dokázali sme sa rozbaliť a vyčistiť. Túra hore po kopci do našej luxusnej miestnosti na Hillside King bola strmá a naše batohy sa začali cítiť extra ťažké! Túra nám však nielenže poskytla toľko potrebného cvičenia, ale urobila aj vynikajúci výhľad na prístav z nášho veľkého balkóna.

Je to trochu túra až do niektorých miestností … ale stojí za to za výhľad!
Naša izba

Zostali sme v luxusnej miestnosti Kings Hillside a nemohli sme byť šťastnejší. Keď sme otvorili dvere do nášho domu na nasledujúcich 5 nocí, obaja sme boli odfúknutí svojou veľkosťou a štýlom. V strede sedela posteľ s veľkou veľkosti s zábavným stojanom a T.V. blízko nohy postele. V opačnom rohu posadil stoličku so stoličkou a pohodlnou kreslom pohovky a osmanom na relaxáciu. Kamenné steny pomohli udržať miestnosť v pohode, rovnako ako moderné kachľové podlahy.

Dvojité drevené dvere sa otvorili na obrovský balkón so stolom a stoličkami. Výhľad z paluby bol vynikajúci, najlepšie miesto na vychutnanie rannej kávy alebo popoludňajšej dažďovej búrky!

Izba bola rozdelená vysokou kamennou stenou. Na zadnej strane sa nachádzala šatne s umývadlom, veľa priestoru na pulty, skrinku, trezor a ďalší pult s malú chladničku, kávovar a kanvicu. Cez dvere z šatne bolo veľmi priestranná kúpeľňa s ďalším umývadlom, toaletou a sprchou.

Miestnosť zahŕňala sprej proti komárom, cievky komárov, kávu a čaj, sieť proti komárom pre posteľ, ktorá je v tejto časti sveta nevyhnutnosťou.

Aj keď bola naša izba nastavená tesne pod hlavnou cestou, necítili sme sa obťažovať žiadny hluk z dopravy. Veľkou črtou bola bariéra medzi nami a susedným balkónom, cítila sa veľmi súkromná a cez naše kamenné steny sme nič nepočuli.

Izba Deluxe Hillside King
Ďalšie izby

Hotel Frangipani používa veľké množstvo izieb, najlepšie pre všetky rozpočty.

Na kopci sú štyri luxusné svahové miestnosti a dve klimatizované luxusné izby. Všetky tieto miestnosti sú veľké, s kamennými stenami a majú nádherný výhľad na vodu. Nielenže je klimatizovaná miestnosť oveľa chladnejšia ako ostatné miestnosti, ale je tu aj štvorposterová lôžko s zakrytou sieťou komárov.

Dolný dole z kopca sú štyri izby na výhľady na záhradu s posteľami s dvoma alebo kráľovnou. Tieto izby majú skvelý výhľad na tropickú záhradu a tiež krásne kamenné steny.

V pôvodnom rodinnom dome, ideálne nad reštauráciou a najbližšie k vode, je 5 ekonomických miestností. Tieto izby sú základnejšie, ale majú pre nich krásny západoindický štýl. Všetky izby zdieľajú kúpeľňu a sprchu za studenú vodu, ako aj spoločný balkón s výhľadom na more. Hostia majú možnosť dvojitých, dvojlôžkových alebo kráľovných postelí. Veľkou výhodou týchto miestností je, že signál Wi-Fi je tu najsilnejší.

Ostatné izby v hoteli Frangipani
Stravovanie

Frangipani bar a reštaurácia sú zasadené na najlepšom mieste, ideálne na okraji vody. V reštaurácii sa počas obeda a večere podávajú chutné jedlá a vo štvrtok si nasadili lahodnú BBQ a „skok“ s miestnou oceľou. Bohužiaľ, BBQ a živá hudba sa nestane v mimosezóne, čo bolo, keď sme tam boli. Myslím, že sa budeme musieť vrátiť!

Vonkajší bar je veľmi dejacie miesto a hoci veľká časť ostrova bola, keď sme navštívili, bolo v bare Frangi stále tiché, stále sa zhromaždilo veľa ľudí. Je to skvelé miesto na stretnutie s ostatnými cestujúcimi a miestnymi obyvateľmi pre západ slnka.

Pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet, sa večere môže zdať trochu drahé, ale je ťažké nájsť lacné jedlo po zotmení na Bequia, takže ceny sú vložené so zvyškom ostrova. Jednou z skvelých vecí v reštaurácii Frangipani je to, že vám ponúknu veci z obedového menu na večeru, ktoré sú určite nákladovo efektívne a veľmi chutné. Bolo by však škoda vynechať ich populárnu noc BBQ alebo akékoľvek z ich chutných znejúcich jedál z morských plodov v dôsledku rozpočtu Containts.

Us enjoying a meal at the Frangipani Restaurant
Personál

Because we checked out during the summer months, the hotel wasn’t fully staffed and regrettably we weren’t able to meet everyone. Those that we did meet however, were friendly and welcoming. The servers, the cleaning ladies and the bartender all made our stay a memorable one.

The Amenities

There’s no pool here, but you wouldn’t need it. The hotel is set ideal on the water’s edge with the Belmont walkway running ideal in front of the restaurant. This is a great area for walking and swimming. The bar and restaurant are the best spot for a sundowner after a day of exploration.

Frangipani is in the best spot for enjoying sunset

Rooms here are cleaned each day and include coffee, tea and mosquito repellents. Wi-fi is available in the restaurant, but only works in a select few rooms. next door you’ll find the Gingerbread hotel & restaurant and Vintages Bequia white wine shop, all owned by the same family as the Frangipani Hotel. The food at the Gingerbread is great and so is the white wine selection at Vintages!

Room Rates

(Prices in us Dollars)

WINTER (December 15 – April 30)

AC Deluxe: $275

Deluxe Hillside: single – $205, double – $235

Garden View: single – $180, double – $210

Economy Room: single – $75, double – $85

SUMMER (May 1 – December 14)

AC Deluxe: $220

Deluxe Hillside: single – $145, double – $205

Garden View: single – $110, double – $145

Economy Room: single – $55, double – $65

The summer special at the Frangipani is pretty good, if you stay for 6 nights, you get the 7th free! There is only a small difference in price between AC Deluxe and Deluxe Hillside Double, in our opinion it’s well worth it for the AC (which is mosquito sealed).

Rates are inclusive of 10% VAT and 10% service Charge. 

Overall Opinion

We weren’t ready to leave after our 5 nights at this hotel. The location is perfect, the rooms are spacious and modern and the food at the restaurant is very good. We loved being able to walk ideal onto the Belmont walkway and go from one end to the other. The Frangipani is also very close to Port Elizabeth, shopping and many other restaurants. We also loved the fact that this hotel caters to all budgets. It’s rare to find economy rooms in the Caribbean.

-Pros

Wide range of rooms and rates

Výborné jedlo

Perfect location

Excellent views from every room

Friendly staff

Nearby walks / hikes

Gorgeous stone walls and massive balconies in rooms

Coffee machine and daily coffee refills in rooms

Walking distance to restaurants and town

-Zápory

No screens on the windows = many mosquitoes

The wi-fi doesn’t work in the upper level rooms

The hotel isn’t ideal on the beach, but it’s ideal on the water and there is a dock if you want to jump in. For us, it was a pro to have the pier ideal out front, but some people may want to be on a sandy beach.

Check Out Our accommodation spotlight video For The Frangipani Hotel!

A big thank you to The Frangipani hotel for hosting us during this portion of our stay on Bequia Island. As always, all reviews, thoughts and opinions remain our own. 

Like it? Pripnúť! „

Disclaimer:Goats On The road is an Amazon associate and also an affiliate for some other retailers. This indicates we earn commissions if you click links on our blog and purchase from those retailers.