Skúmanie kultúry, ako aj Kaluts v Kermani v Iráne

Strávili sme 3 noci v meste Kerman a mali sme s regionálnymi ľuďmi mimoriadne nezabudnuteľný čas, pričom sme zažili náboženský obrad Ashury úplne prvej ruky. Ako sme už uviedli, sú to kúsok v cestovaní, ktoré nám skutočne prinášajú šťastie, ako aj náš čas v Kermani, boli ukážkovým príkladom.

Autobus, ktorý nás vezme z Yazd do Kermana
Spočiatku sme sa rozhodli nájsť Kermana, aby šiel do okolitej púšte, dedín a úžasných Kaluts (pieskové útvary v púšti). Vzhľadom na to, že napätie je v súčasnosti vysoké so susednou krajinou Pakistanu, rozhodli sme sa, že je najlepšie sa pustiť do vzdialenosti až na východ, ako sme si želali, a tráviť oveľa viac času s domácnosťou Akhavan v našom hoteli.

Ihneď po kontrole hotela Akhavan sme pochopili, že sa nám to bude páčiť. Súrodenci, ktorí vlastnia hotel, boli priateľskí, boli tam iba 4 turisti, miestnosť bola nepoškvrnená, reštaurácia na mieste slúžila skvelé jedlo, ako aj všade okolo atmosféry bola priateľská aj teplá.

Náš priestor v hoteli Akhavan v Kerman
Vykopali sme naše tašky do priestoru a vydali sme sa na kontrolu 1200 metrov dlhého „end-to-end“ pokrytého bazaru. Dostali sme bezplatné vzorky orechov, sušeného ovocia, čerstvého granátového jablka a potrubia vodnej fajky! Hovorili sme s mnohými regionálnymi ľuďmi a putovali sme si a užívali si atmosféru.

Potrubia vodnej fajky na predaj na trhu v Kerman
V hoteli sme mali chutnú večeru hovädzieho duseného mäsa, vyprážaných rýb, ryže, šalátu, jogurtu, grilovaných zemiakov a chleba. Humorný čašník, Mohammad, trval na tom, že pijeme, sme pili, skôr sviatok, celkom s „pivom“. Poviem vám, že to absolútne nebolo pivo.

Dodržiavanie dňa sme sa rozhodli vidieť malé mesto Mahan, ako aj populárne Kaluts s našim motoristom na deň, Ali. Nehovoril anglicky, bol však fantastický motorista, rovnako ako vždy zastavený, kedykoľvek sme sa opýtali, ako aj nás donútili čaj po celý deň.

Mahan bol fantastickým mestom, ale vzhľadom na to, že to bol čas sviatkov (Ashura), bolo veľa vecí zatvorených. Boli sme však schopní vidieť svätyňu Sufi Dervish, ako aj básnika Shah Ne’mattolah Valie, ktorý zomrel vo veku 100 rokov. Mauzóleum je tiež veľmi staré, siaha až do 1436!

Krásny strop vo vnútri svätyne
Z Mahanu sme urobili našu metódu do púšte. Asi po 2 hodinách jazdy sa krajina začala meniť. Ako keby z ničoho nič, malé kopce začali písať všade okolo nás.

Príchod na Kaluts!
Keď sme naša metóda navyše urobili do Kaluts, pred nami stáli týčiace sa útvary piesku. „Pieskové hrady“ boli vyrezávané na tisícročia z modifikácie vo vetre, ktorá spúšťa púštny piesok, aby sa stohoval, ako aj napísal rôzne tvarované útvary.

Užívanie západu slnka v Kaluts
Zostali sme hore, až kým sa nezapálili slnko, ako aj potešenie z ešte jednej šálky čaju s naším novým priateľom Ali.

Ten večer sme majitelia pozvali do rušnej kuchyne. Rodina pána Akhavana, kamaráti a personál boli hektickými prípravou 3 obrovských kotlov jedla, ktoré poskytli nasledujúci deň. Počas Ashury, ak ste schopní, je obvyklé pripraviť jedlo alebo nápoje pre komunitu. Hotel robil jahňací guláš ako svoj príspevok a obetoval 6 oviec v tomto procese.

Pomáhame si pripraviť Ashura jedlo
Nick, rovnako ako som trochu pomáhal tým, že som premiešal veľkú výkričnosť. Rovnako som spokojný s tromi dcérami majiteľa, ktoré so mnou zdieľali nejaké informácie o Ashure.

Ja s tromi dcérami majiteľa
Nasledujúce ráno boli ľudia zoradení pred bránami do hotela. Každý prináša vedro, hrniec alebo nejaký typ nádoby na získanie ponúk. Nick, ako aj ja, som bol zaradený do práce, ako aj asistované prenály jedla miestnym obyvateľom. Zhromaždili sme vedrá z brán, išli do kuchyne, naplnili sme ho duseným mäsom a priviedli ich späť k netrpezlivo čakajúcim rodinám. Bol to taký úžasný zážitok! Všetci boli v skvelej nálade, rovnako ako sme boli tiež používané jedlo.

Po našom hektickom ráno pán Akhavan vysvetlil, že teraz sa všetci zhromaždia v centre mesta, aby spievali, choráli, modlili sa, ako aj (za mužov) bičíkov. Takže, Nick, rovnako ako som vyrazil do centra mesta. Vzhľadom na to, že ide o obdobie smútku pre šiitských moslimov, každý používa čiernu farbu. Bolo tam veľa ľudí. Muži, ženy aj deti boli všetci, aby smútili nad stratou Imama Husajna, ktorý zomrel pred 1 333 rokmi.

Obrad Ashury v Kermani
Aj keď to bol pre nás mimoriadne fascinujúci pohľad, začali sme sa cítiť klaustrofóbnes asi hodinu, ako aj prišiel na to, že je čas, aby sme odišli. Keď sme urobili našu metódu domov, boli sme použité bezplatná horúca čokoláda a teplé mlieko! Lahodné.

Dostávanie nejakého bezplatného horúceho mlieka pre Ashuru
Náš čas strávený v Kermani bol o pamiatkach, ale tiež to bolo veľmi veľmi veľa o tom, ako vidieť náboženský obrad, ako aj uspokojiť úžasnú rodinu Akhavanov. Užili sme sa z našej doby tam, ale po 3 nocí nastal čas ísť ďalej.

Zostaňte naladení, aby ste počuli o Nickových narodeninách v Shiraz!

Páči sa mi to? Pripnúť! „

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na ceste je partnerom Amazonu, ako aj pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To naznačuje, že provízie robíme, ak kliknete na odkazy na našom blogu, ako aj nákup od týchto maloobchodníkov.