Drift utečencov v Južnej Afrike-miesto na pobyt v histórii

v extrémnom epicentre KwaZulu-Natal-predkovského kráľovstva Zulu Nation-leží utečenci. Táto krásna osobná hra Game Lodge, svätyňa pre Royals, svätyňu pre históriu, ako aj miesto prírodného dedičstva, poskytuje pohľad na koloniálne kroniky v Južnej Afrike, ako aj na kultúru pohľadu, ako aj Mighty Zulu.

Prach sa usadí na jednej dráhe cesty vedúcej po hrebeni. Vďaka Eddying Billows sa objaví štýlový, ale opustený, vynára sa s mladou žirafou.

Je to potom, že zvyšok veže žirafov sa ohýba do pohľadu.

Toto je naša vítaná v Drift Lodge utečencov – usadlosť vyvinutá historikom, rozprávačom a majstrom Zulu Culture Davida Rattraya. Rovnako ako odtiaľto, máme objaviť najhoršiu porážku v britskej koloniálnej histórii … alebo ako Rattrays pevne trvá na tom – najväčšie víťazstvo Zulu.

Nezmazateľné spojenie Rattrays s národom Zulu pochádza z vízie Petra Rattraya z deja tvrdého bushlandu v 60. rokoch 20. storočia.

Od roku 1989 jeho syn, historik vyrobený samostatne, Raconteur, ako aj národná ikona David Rattray, ako aj jeho druhá polovica Nicky, pochopili potenciálne miesto na mieste krajiny založením rezervy, ktorá skončila tým, že je chata, v ktorej je dnes.

David využil svoje vynikajúce zručnosti v rozprávaní príbehov, ako aj pochopenie histórie Zulu, ktorú z desaťročí hovorili s kmeňovými seniormi, ako aj z učenia jeho otca, vytvoril David výlety na základných historických lokalitách, ako aj v blízkosti svojej krajiny.

Domácnosť Rattray zmenila, keď pokorné ubytovanie utečencov utečencov do extravagantnej chaty, ktorá sa hodí o romantiku, ktorá rezonuje okolo Afriky.

Tu je naše video o našom čase na drifte utečencov, ako aj o neuveriteľných krajinách, ktoré majú toľko histórie pod ich pôdou:

Kliknutím doprava tu zobrazíte toto video na YouTube.

Drift Lodge utečencov

S tieňmi, ktoré sa už predlžujú, ako aj svetlá žiariace, aby sa srdečne pozdravili koniec dňa, náš príchod do utečencov Drift Lodge bol skutočne vítaným.

Z tohto vysokého miesta sú výhľady na údolie rieky Buffalo všetky metódy na ďalekosiahle vrchol Isandlwana sú známe rovnako ako exultant; Inculcators of Location aj Time.

Pozrite sa na Drift Lodge Fugitives, kde nájdete oveľa viac informácií o priestorových sadzbách, výletoch, ako aj o mnohých významných – presne – ako sa sem dostať!

Izby

Pripojenie vily po celom pozemku vás vyzdobená cesta vedie k svojmu krásne rozvinutému a zdobenému plátku KwaZulu.

Každý priestor v chate je mimoriadne priestranný a luxusný. Dom do obrovskej postele s štvorpostom s klebetom siete elegantne vyhodený z rámu.

Posteľ sa pozerá s významnými sklenenými dvojitými dverami, ktoré sa otvárajú na vašej vlastnej verande, ako aj výhľady na osobnú rezervu. Hra, ktorá tu online práve tu prechádza minulosťou. Nie je to skôr zážitok z žirafského panstva v Keni – je to oveľa prirodzenejšie ako to.

Každý dovolenkový dom má toaletu EN Suite s vnútornou aj vonkajšou sprchou. Rovnako je tu bohatý hlboko vyplnený kúpeľ Clawfoot, ideálny po dlhom dni na Safari. Je úžasné prezerať pasúce sa Impala, zatiaľ čo si namočíte do vlastnej vane.

Samozrejme, keď sa to týka luxusu, vždy sú to podrobnosti, ktoré skutočne robia rozdiel.

Krásne umenie Zulu, ako aj predmety zdobia steny, ako aj police, bacuľaté vankúše v jemných materiáloch zdôrazňujú posteľ aj kreslá, ako aj toaleta poskytuje vlastnícke vybavenie – je tu dokonca aj misa solí vane, ktorú môžete použiť.

Je to presne to, čo sme očakávali v africkom safari Lodge.

Jedlo

Vďaka oceňujúcemu prikývnutiu na tradíciu je večera spoločnou záležitosťou pri veľkom stole primárnej budovy chaty.

Pod jemným svetlom lustrov – alebo poveternostným podmienkam – trblietky africkej nočnej oblohy sa hostia každý večer podávajú nádherné štyri programy.

Zvyčajne sa začína chutná polievka, ktorú splní výdatný primárny program-radosť z gréckeho jahňacieho mäsa v balíkach Filo, ako aj Salsa Verde jednu noc, ako aj chilli-infúzne bravčové filé s pečenou nádhernou zemiakom inou.

Dezerty luxusného sachertorte, ako aj hubaté potešenie zvané Malva Pudding – tradičný juhoafrický koláč s marhuľovým džemom – pozdravia naše plné brucho. Rovnako ako vtedy sa objaví doska s plným syrom, aby sme „naplnili rohy“!

Večera zahŕňa veľa juhoafrického vína, príjemné podnikanie ďalších šťastných prieskumníkov, ako aj potešenie z stravovania s rodinou Rattray.

Bar práve tu je neuveriteľne zásobený vynikajúcimi vínami, ako by ste očakávali, avšak rovnako s početnými ginmi-dokonca aj z malých šargovaných remeselných liehovarov Fynbos priamo tu v Južnej Afrike.

Raňajky sa tiež podávajú na palube primárnej budovy s výhľadom na dvor, ako aj teraz chladenú koncovú jamu. OvocieRovnako ako obilniny sú telefonickým hovorom dňa, okrem množstva kávy, ktorá má pred raňajkami priestor.

Krásny premyslený dotyk.

Pozemky

Tmavé drevo budov sa krásne zmieša s okolím samotnej chaty. Drevené chodníky, ktoré vás vedú s majetkom, vás prinášajú so stromami a živými plotmi, čo umožňuje príležitostné vykurovanie ostatných vilí.

Je to tu vynikajúco osobné.

V blízkosti primárnej budovy a recepcie sa nachádza obchod, ako aj múzeum, ktoré ukazujú artefakty z Anglo-Zulu Wars, ako aj predávajúce oblečenie, ako aj africké ozdoby na predaj.

Rovnako existuje replika v mierke 1:72 v bitke pri Rorke’s Drift, ktorá vám poskytne vynikajúce zhrnutie presne toho, ako by to vyzeralo v roku 1879.

Môžete vidieť blízko uniformy, bugles, meče, bajonety, ako aj martini pušky, na ktoré sa britskí vojaci spoliehali. Právy Zulu sú tu tiež, s Assegaisom, klubmi, ako aj drevenými štítmi visiacimi na stenách. Je to zaujímavá miestnosť.

Na druhej strane komplexu, s výhľadom na veľký výhľad na údolie, Harfordská knižnica-pomenovaná po Charlie Harforde, vojak zaujímavej postavy vo vojne-je veľkolepou zbierkou kníh o konfliktoch Anglo-Zulu, ktorý kurátorka Davida Rattrayray .

Balkón knižnice je prominentnou oblasťou, aby sa Lodge držal aj obedy.

5 000 akrov obklopujúcich chatu sa hemží životom. Ste úplne zadarmo (a bezpečné) na vyskúšanie tohto osobného safari – tu nie sú žiadni obrovskí predátori ani škodlivá hra.

Mali sme rýchleho potulovania po ceste z chaty sám tesne pred západom slnka – niečo, čo by sme nikdy nemohli urobiť v!

Prehliadky Battlefiels Zulu

Vojna Anglo-Zulu trvala väčšinu z roku 1879 a pohybovala sa po celom kráľovstve Zulu, avšak najuznávanejšími a pravdepodobne nevyhnutnými boli dve bitky, ktoré sa vyskytli blízko utečencov.

Tieto bitky poskytujú život profesionálnymi sprievodcami chaty, s ich fantastickým rozprávaním, nadšením a úžasnými znalosťami.

A keď kráčate medzi skalami tejto starodávnej krajiny, cítite mimoriadne veky histórie pod nohami – kosti krajiny.

Isandlwana

Táto prudká hora v tvare sfinga uprostred obyčajného len kúsok od chaty bola, kde 24 000 bojovníkov Zulu však zničilo britskú silu poslanú, aby ich potlačili 22. januára 1879.

Náš sprievodca v Isandlwane bol Mphiwa ntanzi. Bol vychovaný v oblasti Isandlwany, ako aj jeho starý otec, ako aj vynikajúci dedko bojoval v bitke. Počuť príbeh bitky, z ktorej prežilo iba hrsť britských vojakov, je počuť realitu toho, čo sa stalo.

Krajina je tu korenená hromadami bielych skaly. Sú to Cairns-pamätníky, kde sa bojuje proti Guyovi, ako aj zomrel na kopijoch, ako aj na streľbe.

Je to strašidelné zjavenie, keď sa pozeráte z najvyššieho bodu Isandlwany – umiestnenia posledného stánku – a tiež vidíte všetky biele markery roztrúsené po zemi.

Drift utečencov

Traja dôstojníci – utečenci bitky – sa zaoberali útek s farbou kráľovnej ich pluku, avšak pri Sothondozovho drifte boli prenasledovaní a zabití.

Tento Ford z rieky Buffalo bol neskôr premenovaný na utečenci – menovec, ako aj orientačný bod Rattray Homestead, Lodge a Legacy.

Rorke’s Drift

Deň, ktorý bol v súlade s bitkou Isandlwany, ešte viac po rieke Buffalo, ako aj neďaleko od utečencov Drift Lodge, odnož armády Zulu zaútočila na britskú základňu na Rorke’s Drift. Táto historická bitka bola zvečnená filmom Zulu v roku 1964 v hlavnej úlohe Michaela Caine.

Mali sme to šťastie, že nás Davida Rattraya Douglasa vedie okolo Rorkeho driftu. Z príbehov, ktoré sme počuli o Davidovi, ako aj o jeho schopnosti uchopiť publikum svojimi slovami, je Douglas štiepaním skutočne výrečným blokom.

Jeho rozprávanie o tejto významnej bitke, ktorá vyústila do 11 Victoria Crosses udelených za Valor pri existencii nepriateľa, oživuje odvážny okamih, ktorý sa tam vyskytol.

Douglasova rozprávanie o príbehu rozvíja teror, statočnosť, zúfalstvo a česť toho dňa v minulosti v minulosti.

Britská kráľovská hodnosť

V roku 1997, krátko po pohrebe ženy Diany, vzal Charles princ z Walesu princa Harryho spolu s ním do Južnej Afriky na sérii interakcií, ako aj pri opätovnom spojení so svojím najmladším synom.

Počas svojej cesty kniežatá zostali v Drift Lodge v utečenci a boli vedení okolo historických bojových miest nikoho iného ako samotného Davida Rattraya.

Pozri zasiahol akord s oboma kniežatami a ešte viac zapálil mieru záujmu, ktorý Harry slúžil v ozbrojených silách.

Harry aj Charles boli hlboko zarmútení, keď počuli o Davidovom tragickom mUrdec v roku 2007.

Našťastie Davidova tradícia žije vo svojej rodine silne. Rovnako ako dedičstvo, ktoré priniesla Drift Lodge utečencov, robí takú známku pre všetkých, ktorí tu zostávajú.

Ak chcete získať oveľa viac príbehov z našej doby v Južnej Afrike, kliknite sem.

Cestovali sme ako médiá s juhoafrickým cestovným ruchom.