Katedrála Junk v Austine v Texase

naposledy aktualizovaná: 2. 4. 22 | 4. februára 2022

Paríž má Notre Dame. Londýn má opátstvo Westminster. Moskva má St. Basil’s.

A Austin? Máme katedrálu haraburda!

Začal v roku 1988 Vince Hannemann a katedrála Junk je neustále sa vyvíjajúci vášnivý projekt zahŕňajúci viac ako 60 ton nevyžiadanej. Staré bicykle, spotrebiče, rozruch, televízory – pomenujete to. Všetci sú dláždení spolu, aby vytvorili masívnu „katedrálu“, ktorá pokrýva Vinceho celý dvor.

Aj keď sa pôvodne musel vymieňať za nevyžiadanéhoče, aby začal svoj projekt, nebolo dlho predtým, ako ľudia darovali svoj starý majetok, aby mu pomohli rozšíriť jeho „katedrálu“ – čo bolo väčšie a tiež v tomto procese pridali ďalšie miestnosti.

Pred niekoľkými rokmi sa ho mesto Austin v Texase pokúsilo vypnúť a uviedlo, že to bolo príliš veľa nevyžiadaného a bezpečnostného záujmu. (V skutočnosti si susedia mysleli, že je to oči, ako aj sťažovali sa mestu), takže Vince, ako aj armáda dobrovoľníkov, aby ju spojili a priniesli ju do kódu, aby stránka mohla zostať otvorená.

Nakoniec sa Vince rozhodol, že dostatočné je dostatočné a začalo sa zložiť časti katedrály. Avšak krátko potom, čo zmenil názor, ako aj katedrála je teraz väčšia ako kedykoľvek predtým.

V podivnom meste ako Austin sa zdá, že masívna katedrála vyrobená z nevyžiadanej sily v niekom prímestskom dvore sa javí čudne. Väčšinu svojej návštevy som strávil rozhovorom s Vince a kladením otázok (netrvá dlho, kým sa pozriete na katedrálu). Rovnako som však preskúmal, ako aj v tomto nepredvídateľnom architektonickom výkone.

Počas mojej návštevy som zistil, že veľa ľudí sem prichádza so svojimi deťmi; Mnohí bežali všade a mali veselý čas a hrali sa. Zistil som, že toto miesto je u miestnych obyvateľov skutočne obľúbené, pretože vaše deti zostanú obsadené hodinu alebo dve. Ak ste v Austine so svojou rodinou, príďte sem. Vaše deti to budú milovať.

A ak cestujete bez detí, poď sem aj tak. Stále sa ti to bude páčiť. Urobil som.

Návšteva katedrály harabúrd

Môžete navštíviť katedrálu Junk na 4422 Lareina Drive v Austine v Texase. Je to 15 minút jazdy od centra mesta autom. Ak chcete ísť autobusom, cesta je 30 minút, rovnako ako môžete vziať #10.

Vstup je bezplatný, aj keď sa podporuje dar vo výške 5 dolárov pre dospelých. Neexistujú žiadne stanovené hodiny tak dobre, pretože nie je otvorený každý deň, takže je najlepšie zavolať dopredu skôr, ako pôjdete. (S stanoveným harmonogramom by mesto Austin o ňom premýšľalo o „oficiálnom podnikaní“, ako aj potom by sa musel riadiť najrôznejšími pravidlami)

***
Je katedrála nevyžiadanej atrakcie v Austine? Pravdepodobne to však nie je také čudné, také nepredvídateľné, že by ste sa skutočne mali snažiť vidieť počas svojej návštevy. Je to jedinečné popoludnie, ako aj dokonalým príkladom toho, prečo je slogan pre Austin „udržiavať Austin divný“.

Či už cestujete sólo alebo s rodinou, nezabudnite ho pridať do svojej trasy. Sľubujem, že to bude stáť za to!

Ako cestovať po svete za 50 dolárov denne

Môj najpredávanejší sprievodca v brožúre New York Times po World Travel vás naučí, ako zvládnuť umenie cestovania, aby ste vystúpili z vychodenej cesty, ušetrili peniaze a mali hlbší cestovný zážitok. Je to váš sprievodca plánovaním A to Z, ktorý BBC nazval „Biblia pre cestujúcich v pláne rozpočtu“.

Kliknutím sem sa dozviete viac a začnite ho čítať ešte dnes!

Zarezervujte si cestu do Spojených štátov: logistické tipy a triky
Zarezervujte si svoj let
Použite SkyScanner alebo Momondo na nájdenie lacného letu. Sú to moje dva obľúbené vyhľadávacie nástroje, pretože vyhľadávajú webové stránky, ako aj letecké spoločnosti po celom svete, takže vždy viete, že žiadny kameň nezostane nezostáva. Začnite s Skyscannerom ako prvý, aj keď majú najväčší dosah!

Zarezervujte si ubytovanie
Svojho hostela si môžete rezervovať s Hostelworld, pretože majú najväčší inventár a najlepšie ponuky. Ak chcete zostať niekde inde ako v hosteli, použite Booking.com, pretože neustále vracia najlacnejšie ceny za penzióny, ako aj lacné hotely.

Nezabudnite na cestovné poistenie
Cestovné poistenie vás bude chrániť pred chorobou, zranením, krádežou a zrušením. Je to podrobná ochrana v situácii, čokoľvek sa pokazí. Nikdy som nešiel na výlet bez toho, pretože som ho musel v minulosti používať mnohokrát. Moje obľúbené spoločnosti, ktoré ponúkajú najlepšie služby a hodnotu, sú:

Bezpečnostné krídlo (pre všetkých pod 70)

Zaistite moju cestu (pre tých nad 70 rokov)

Medjet (pre ďalšie pokrytie repatriácie)

Hľadáte najlepšie spoločnosti, s ktorými ušetria peniaze?
Pozrite sa na moju stránku zdrojov, kde nájdete najlepšie spoločnosti, ktoré môžete použiť pri cestovaní. Uvádzam všetky tie, ktoré používam na ušetrite peniaze, keď som na ceste. Ušetrite vám peniaze, keď budete cestovať.

Chcete viac informácií o Spojených štátoch?
Nezabudnite navštíviť nášho robustného cieľového sprievodcu v Spojených štátoch ešte viac tipov na plánovanie!