7 Rôzne verzie Halo-Halo okolo Filipín

Keď sa týka Pinoy Icy Dezerts, nič nemôže súperiť s popularitou Halo-Halo. Doslova sa prekladá na „mix-mix“, tento letný ošetrenie je kombináciou bufetu sladkých ingrediencií zakončených oholeným ľadom, ktorý musíte zmiešať.

Jeho korene sa dajú vysledovať späť k japonskému Kakigori, dezert zložený z oholeného ľadu, červeného fazule a ochuteného sirupu. Napriek svojmu cudziemu pôvodu sa Filipínci prijali, znovu objavili a urobili z neho vlastné, aby zodpovedali nášmu vkusu.

Všetci máme pravdepodobne svoje obľúbené v susedstve. Niektoré zariadenia však posúvajú halo-halo na ďalšiu úroveň tým, že mu dajú svoje vlastné, zreteľné rotácie. Tu je niekoľko neobvyklých halo-halo okolo Filipín, ktoré sa oplatí vyskúšať.

Čo je v tomto sprievodcovi pokryté?

Pikantný halo-halo
Zimný melón halo-halo
Pastilky halo-halo
Kliešť
Ľad halo-halo
Durian halo-halo
Vyprážaný halo-halo
Viac návrhov na stránkach YouTube ⬇ súvisiace príspevky:

Pikantný halo-halo

Umiestnenie: San Pablo City, Laguna
Slúži: Ben’s Halo-Halo

Tento halo-halo osladil Saba (banán), macapuno a biele rulové fazule zakopané v špeciálnom ľade gelato, potom preliate Ube, leche flan a langka. K jednej z ich halo-halotových variantov nazývaných pikantná zimná sezóna Halo-Halo je chilli. Ben’s Halo-Halo tiež podáva slanú letnú halo-halo, ktorá na vrchu sola solí vajíčko.

Adresa: Hlavný obchod je v Brgy. National Highway, San Pablo City, Laguna. Ale rozvetvil sa do niekoľkých miest v Metro Manila a ďalších provinciách v Luzone.
Cena: PHP 110-115

Zimný melón halo-halo

Umiestnenie: Laguna
Slúži: Aling Taleng’s Halo-Halo

Zatiaľ čo iní Halo-Halo má veľa ingrediencií, ALING TALENG má iba šesť. Ich halo-halo má červené fazule, biele fazule, Ube, Macapuno a to, čo ho robí jedinečným, sladeným kundolom alebo zimným melónom. Na ich zálievku namiesto typického leche flanu používajú sladenú Tumbong Ng niyog (rast, ktorý klíči vo vnútri kokosu, keď dozrieva).

Robili srdcia a búrky plné, pretože 1933.

Adresa: 169 General Luna Street, Pagsanjan, Laguna
Cena: PHP135

Pastilky halo-halo

Umiestnenie: Pampanga
Slúži: Kabigting’s Halo-Halo

Ich verzia Halo-Halo má iba tri ingrediencie: fazuľové fazule, smotanovú kukuricu a karabao mliečne pastily lokálne nazývané „Halaya“ (samozrejme okrem ľadu a mlieka). Znie to jednoducho, ale určite to chýba s najlepšími príchuťami. Jeho rast z malých Carinderia v Pampanga na dobre rešpektované meno s niekoľkými vetvami v Pampanga a jednej v Quezon City je dôkazom toho, ako veľmi ľudia milujú tento ľahký, ale chutný recept.

Adresa: Hlavná vetva je pozdĺž J M Espino Street, Arayat, Pampanga. Nájdete však aj v Bago Bantay a Banawe, Quezon City a Concepcion DOS, Marikina City.
Cena: PHP110

Kliešť

Umiestnenie: Zamboanga City
Podávané: Hacienda de Palmeras Hotel and Restaurant

Dalo by sa tvrdiť, že to nie je Halo-Halo, ale je to určite podobné. Knickerbocker, názov domácnosti v meste Zamboanga, je zmes želé, čerstvého ovocia a kondenzovaného mlieka preliate jahodovou zmrzlinou. Je to ovocnejšia a zdravšia verzia typického halo-halo. Niektorí turisti idú až do hotela a reštaurácie Hacienda de Palmeras, ale môžete ho tiež nájsť predávané v Paseo del Mar.

Adresa: Paseo Del Mar, Valderoza Street, Zone IV, Zamboanga City

Ľad halo-halo

Umiestnenie: Batangas
Slúži: Casa rap

Na rozdiel od typického Halo-Halo, ktorý vidíme v uliciach alebo v mestských reštauráciách, tento Halo-Halo nemal veľa ingrediencií. Vopred, keď to náš tím vyskúšal, mal iba tri hlavné ingrediencie – Macapuno, Pinipig a Leche Flan. A áno, mlieko, samozrejme.

Ale namiesto obyčajného ľadu používajú kokosovú šerbetovú a mliečnu zmes. Neviem, čo to je presne, ale chutí ako Ice Buko (viete, mrazené dobroty predávané v uliciach), čo je pravdepodobne dôvod, prečo sme ho milovali. Takže to nazývame Ice Buko Halo-Halo. Haha.

Napriek svojej jednoduchosti dostáva chvály od tých, ktorí to vyskúšali, a núti ich, aby sa vrátili pre viac.

Address: 90, 4227, president Jose P. Laurel Hwy, San Jose, Batangas
Cena: Php100

Durian halo-halo

Umiestnenie: Davao City
Served by: Aling Foping’s Halo-halo

Aling Foping’s is a popular halo-halo place in Davao. because durian is a known produce from Davao, they incorporated it in their version of halo-halo. They use durian jam and durian ice cream, along with pinipig and nata de coco as ingredients. This is a good alternative for people who want to taste durian but don’t want to try the fresh fruit because of its popular odor.

Address: Matina town Square, Davao City. but it also has branches at Abreeza Mall’s Food Choices, SM Lanang’s sky Garden, Boxed Up, and Eden Nature Park and Resort.
Price: Php85-105

Fried Halo-halo

Location: La Union
Served by: Halo-halo de Iloko

This is certainly a different spin on this pinoy summer treat. ItMá lepkavú ryžu, sladenú Sabu, Yema Pandan a Ube, zabalenú v Lumpia Wrapper a hlboko vyprážané. Podáva sa s korunou zmrzliny Ube, kukuričných vločiek a čerešní.

Halo-Halo de Iloko tiež poskytuje ďalšie typy halo-halo, bližšie k tradičnej ľadovej forme, ale stále má zreteľný vkus ako Buko Halo-Halo.

Adress: Zandueta St, San Fernando, La Union
Cena: PHP 150

2020 • 4 • 15

Viac návrhov na YouTube ⬇

Súvisiace príspevky:

Tamilok v Kinabuchs: kde jesť v Puerto Princesa, Palawan

Manokanská krajina: Kde jesť kuracie mäso v Bacolod City, Filipíny

Jonah’s Fruit Shake and Snack Bar: Kde jesť v Boracay na Filipínach

Kainan Sa Dalampasigan: Kde jesť v Nasugbu, Batangas

Tabo-aN Trh: Kde kúpiť Danggit v meste Cebu, Filipíny

Farma včelí: včelárstvo

10 online aplikácie na dodávku potravín a potravín na Filipínach

10 jednoduchých receptov na kakanin, ktoré sa majú vyskúšať doma