Trik na dosku Supreme Cheese Board

. Od pokorných začiatkov asi pred 8 000 rokmi je jesť toto jedlé potešenie teraz umeleckým dielom. Čo si však vyžaduje, aby ste vytvorili ideálnu dosku syra? Máme tu trik!

Nie je neslýchané pre pani Romance, ako aj ja, aby som si užil príležitostnú večeru syra. Vyhodíme rutinné príbory a dosahujeme nôž na syr. Potom sme dole, objavili sme skvelý film a vyhrievali sa v zázrakoch mlieka a mliečnych výrobkov.

Nie je to však len situácia, ktorá by chytila ​​akýkoľvek typ starého syra a tiež ho ploning na tanier. Musíte vynaložiť určité úsilie. Rovnako ako by ste mali, ak pripravujete dosku na syr na večeru – čo budeme tiež skúmať, vaša syrová večera je potrebné urobiť správne.

Tu sú naše návrhy pre ideálnu dosku na syr na očarujúcu večeru pre dve, ako aj v prípade, že robíte dosku so syrom, aby ste pobavili hostí.

Trik na dosku najvyššej syra

S každým syrovom tanieri vyžaduje rovnováhu a rozmanitosť. Hľadáte to, čo telefonujem do kvarteta syra na vašej doske. Je to kombinácia mäkkých, tvrdých, modrých a niečo iné.

Nemusíte však mať nevyhnutne 4 rôzne syry, aby ste obsahovali kvarteto syra.

Večera na syr pre 2

Problém, s ktorým sa tu zaoberáte práve tu, je v tom, že existuje viac ako 2000 druhov syrov, ako aj iba 2 z vás, aby ste ich zjedli.

Náš go je Gorgonzola Dolce. Je to úžasné, ale plné chuti, je mäkká, modrá a tiež niečo iné. Aby sme zaistili, že začiarkne tri zo štyroch polí pre syrový kvarteto.

Vo veku Cheddar zaškrtne posledné pobytové políčko pre ťažký syr. Malo by to byť drobivé, ako aj bitey, ako aj úplne opak ako Gorgonzoly.

Ak sa chcete opečať, môžete tiež získať niečo ako Ashed Chevre. Kozí syr poskytuje čerstvý tank na dosku, ako aj čierny popol, ktorý sa používa na ochranu povrchu syra, keď sa vyrába, poskytuje trochu fascinujúcej farby, ako aj kúsok dymovosti.

Syrová doska na večeru

Zásady pre večeru na oslavu večere sú rovnaké, ako keď je to len syr pre dvoch. Rozdiel je, že s oveľa viac ľudí môžete mať oveľa viac syra!

Syrový kvartet

Soft: Brie alebo Camembert je tu vždy bezriziková voľba. Rozhodnite sa pre dvojitý alebo trojitý krém pre ďalšiu príchuť. Okrem toho skúste objaviť nejaké francúzske Munster-Gerome, čo je silnejšie ochutnávka a vonia.

Tvrdé: Cheddar je tu stále skvelou voľbou, hoci starý Manchego alebo Parmigiano Reggiano Parmesan by fungoval dobre.

Modrá: Gorgonzola Dolce je jednoduchá voľba, pretože ide o dostupný modrý syr. V opačnom prípade sú k dispozícii nejaké pekné, páchnuce strelty, ako aj Roquefort, ktorý je skutočne vyrobený z ovčieho mlieka, je vynikajúci.

Niečo iné: Existujú nejaké podivné a fantastické syry, najmä ak môžete objaviť skvelý obchod so syrom, od ktorého si môžete kúpiť. Len požiadajte o pult o niečo iné. Som si istý, že budú radi pomôcť.

Máme radi extrémne mäkký taliansky syr zvaný Stracchino. Je mimoriadne mierny a krémový s trochu horkou chuťou, ako aj keď sa dostane k teplote vesmíru, je to samotné, takže vyžaduje, aby ste ju slúžili v miske!

Umytá rastlina alebo rozmazaná Brie sa zmestí na „inú“ štítok-zvyčajne má extrémne chladný zápach a oveľa silnejšiu chuť ako typický „rozkvitnutý“ brie.

Labneh je mäkký, ostrý syr zo Stredného východu. Je vyrobený z jogurtu a je vynikajúcim doplnkom k syrovej doske – najmä ak hľadáte niečo trochu ľahšie.

Čo sa ešte deje na vašej doske na syr?

Teraz, keď máte svoj syr zoradený, vyžadujete niekoľko ďalších vecí, aby ste ho spojili.

Sušienky

Bolo by škoda, keby ste sa dostali na všetky tieto ťažkosti so svojím syrom, aby ho potom pokazili typickými sušienkami. Sme obrovskí fanúšikovia sušienok Tuckers, pretože majú skvelý tvar, máme skvelú voľbu chuti a sú austrálske. Rovnako sa nám páči Lavosh, ako aj-pre voľbu bezlepku-odroda Wellaby je perfektná.

Prípadne si môžete vyrobiť vlastné sušienky nakrájaním niektorých libanonských chlebov alebo zábalov a opekaním ich – alebo len nejaký plátky tureckého chleba alebo Ciabatta prispieva k vynikajúcej základni pre váš syr.

Vystrihnite aj nejaké Crudité. Je to skvelý koncept mať nejaké čerstvé zeleniny so syrom, takže mrkva, ako aj zelerové tyčinky, plátky Capsicum, dokonca aj brokolice kvety dodajú vašej doske ďalšiu čerstvosť.

Pokles

Vaša doska na syr nemusí byť iba syr. Niekoľko rôznych poklesov poskytne trochu rozmanitosti. Požiadam iba 1 alebo 2 poklesy – v závislosti od toho, ako presne ich ľudia sú.

Ostatné kúsky, ako aj kúsky

Neobmedzujte sa iba na dosku so syrom – najmä ak nemáte plné jedlo pred alebo po. Rád zahrnem veci ako SLľadové mäso, olivy, vypchaté papriky, marinované kapsicum, ako aj ovocné pasty, ako sú kachle, slivka, rebarbora … rovnako ako si nepamätáme aj ovocie. Hrozno, jahody alebo jablkové, pomarančové alebo hruškové plátky, figy, muškáty … je toho veľa, čo môžete urobiť.

A potom je tu víno …

… Ale to je úplne iný príbeh!

Čo dáte so svojím syrom? Máte preferovaný zdaca? Povedzte nám v komentároch!

Obrázky pani Romance využívajúce Olympus OM-D E-M10 zrkadlové fotoaparát.