Sydney’s Open Air Cinema, narodeninová bash a Adelaide zastupuje

Sydney je uprostred jednej zo svojich najrušnejších festivalových sezón, takže už sa deje veľa. Pridajte k tomu niektoré z vecí, ktoré sme boli až do tohto týždňa, a tempo tohtoročného nastavenia popisuje, ako sme v polovici januára bez toho, aby sme prelomili krok.

V tomto týždennom vydaní kontrolujeme starého veľmi milovaného v kine sv. Priatelia z Adelaide, ktorý vyvoláva obrovský deň na dlaždiciach.

Dúfame, že sa vám v tomto vydaní tešíte.

Na zdravie – Jim a Christina XX

Najprv však najskôr som urobil niečo, čo mi bolo na mysli už veky: prispôsobil som recept na cookie s krátkym chlieb … do toho, že som pridal čokoládu!

Tu je originálny recept na tieto bezlepkové makadamové orechové cookies, ktoré sú už veľkolepé, ale pridanie do štvrtiny šálky tmavých čokoládových lupienkov vytvára úplne iné stvorenie.

Sú také chutné, jediné nebezpečenstvo je, že ich budete jesť naraz a nikto nebude vedieť, aké kúzlo ste vytvorili!

Dnes popoludní sme na mieste našich priateľov, aby sme oslávili narodeniny. Strana je skvelá a je úžasné dohnať všetkých a všetko, čo … ale my sme trochu rozptyľovaní týmto majstrovským dielom mlieka a mliečnych výrobkov!

Naši priatelia vo všeobecnosti zakryli svoj stôl v doslovnej horách jedla. Náš švagor nedávno vyliezol na Everest Basecamp-vynikajúci úspech. Ale toto je skutočne jediný druh hory, ktoré mám akýmkoľvek spôsobom, ktorý sa zaujíma o dobývanie!

Na južnej strane hory chutný je čerstvý chlieb, ovocie, cudité a vyliečené mäso.

A je tu západná úpätí krásneho olivového chleba, bocconcini a melónu. potešené narodeniny, kámo. Teší nás, že sme s vami mohli prísť a osláviť!

Dnes sme sa dostali na severné pláže v Sydney, aby sme chytili nášho priateľa Toriho skôr, ako sa vráti do Veľkej Británie. Videli sme ju minulý týždeň v umeleckej galérii NSW, ale jej partner bol stále preč. Teraz je tu tiež, takže si všetci užívame náhle Sydney Sun na jednej z najpopulárnejších pláží v krajine.

Palm Beach – AKA Summer Bay z televízneho mydla Home a Away – je taká krásna. Už sme tu neboli hore a ako sa veci zmenili.

Pláž je rovnako senzačná ako kedykoľvek predtým, ale zdá sa, že ceny parkovania sa dostali dotyk. Chápem, že ceny za veci sú vždy predurčené na to, aby sme stúpali, ale 38 dolárov za hodinu sa zdá byť o niečo strmšie ako keď sme tu boli naposledy.

Vždy je celkom čudné vidieť takéto veci v skutočnom živote. V televíznej show používajú túto plážovú chatu-zrejme je to obchod s návnadou Alf a je plný nepárneho tovaru pre domácnosť a preč.

Dnes večer sme prekročili botanické záhrady v Sydney, aby sme sa dostali k jednej z najlepších aktivácií mesta. Kino sv.

Dnes večer – vďaka pozvaniu od Crosera, oficiálneho šumivého kina s otvoreným vzduchom – sme tu, aby sme sa tešili nápojom, výhľadom a samozrejme filmu s jedným z najvýhodnejších pozadí filmu. Často je ťažké sústrediť sa na dej s scenériou, ako je táto v pozadí.

Páči sa mi, že niečo také využíva čo najviac z toho, čo je skutočne jedným z najkrajších miest na svete. Pamätám si, keď som prvýkrát videl operu a aké vzrušenie to bolo. Je to stále taká skvelá budova, na ktorú sa treba pozrieť, a umiestnenie tohto kina ju skutočne ukazuje.

Pamätám si, že som sem prišiel v jednom z prvých rokov, ktoré bežalo kino Open Air. Bolo tu jedno malé miesto, ktoré by ste mohli získať vopred zabalené občerstvenie a pivo. Teraz má Hatted Restaurant Aria svoj vlastný zážitok z jemného stravovania, ktoré tu môžete potešiť. Je to úžasné.

Tento krížnik ide dole. Bolo by lepšie, keby prší, ale to je riziko, že si užijete film pod hviezdami … aj tak oblakov!

Obrazovka sa začína vystupovať z vody a ľudia sa obracajú na svoje sedadlá. Film sa chystá začať hneď po zapadnutí slnka. A v pozadí začínajú opery a prístavný most rozsvietiť svoju krásu.

Je to, akoby boli v súťaži s filmom pre našu pozornosť.

Dnes večer je dosť mokrá a takmer v výsmechu dažďa, obrazovka ukazuje najlepší slnečný deň okolo botanických záhrad za nami.

Prinajmenšom máme kvapku Croser, aby nám pomohla zanedbať dažďové kvapky!

Kino sv. George Open Air je otvorené každú noc do 16. februára. Dvere sa bežne otvárajú okolo 6,00 a filmy začínajú okolo 8.30.

Pop! Je to oveľa viac podobné. Oveľa teplejšie a suchšie. Naši kamaráti Chris a Sonia sú v meste – z Adelaide na trochu práce a trochu zábavy.

Najlepším spôsobom, ako dostať loptu, je s kvapkou bublinky.

Na obed sme v Glebe v nedávno otvorenom Charlestone. Je to očarujúce miesto. Potraviny a dekorácie majú druh karibskej/mexickej/Miami atmosféry.

ChriStina a Sonia sa zaseknú do kokteilového menu, zatiaľ čo my ostatní si užívame prekvapivo dobrú americkú Chardonnay.

Jedlo začne vyjsť. Je nás šesť, takže sme sa rozhodli zvoliť ponuku v štýle banketov. Šetrí sa pokúšať sa zvoliť, čo majú a všetci sa javia šťastní, a sviatok 35pp má toľko.

Tieto rybie tacos sú výnimočné a pred nimi boli niektoré vytiahnuté bravčové tacos, ktoré boli tiež úžasné.

Šalát je skvelý, ale tieto južné vyprážané kuracie kúsky sú vynikajúce. Jemné mäso, chrumkavé cesto a korenené mayo. Nebo.

Nikdy si nie som príliš istý syrom Macaroni a či stojí za to objednať. Ale to je také dobré. Myslím, že možno budem musieť prehodnotiť svoje názory na toto jedlo. Je to také dobré.

A ako ďalšie jedlo sme kúpili hovädzie krátke rebro, ktoré sa dodáva s pečenou kukuričnou klasou a Salsou Verde. Mäso je šťavnaté a jemné, ale sme tak plné, že je pre nás takmer príliš veľa. Takmer!

Charleston je očarujúca ľahká reštaurácia v srdci Glebe. Je to najlepšie pre hlučné skupiny, ako je naše alebo pre zábavné romantické jedlo pre dvoch. Menu set je k dispozícii iba pre tabuľky po 4 alebo oveľa viac.

Po obede sa prechádzame do hotela Toxteth pre pár omnoho viac pív a hru alebo dva pri bazéne.

Christina a Sonia môžu vyzerať, že sa chystajú vyhodiť z vašej platby, však? Ale ako sa ukázalo, všetci sme tak zlí, jediná vec, v ktorej sme tu dobrí, je získať z každej hry, ktorú stojí za to peniaze. Keby bola myšlienka bazéna udržať tak veľa loptičiek mimo vreciek tak dlho, ako je to možné, boli by sme šampiónmi!

Po rýchlom osviežení späť domov Chris, Sonia, Christina a ja sme vyskočili na trajekt do Barangaroo, najnovšieho okrsku Sydney pre reštaurácie a bary.

Vstúpili sme do Banksii Vermouth Bar a Bistro, aby sme povedali hej, nášmu kamarátovi Mikeyovi, a on nás uprednostňuje na sústo, aby sme sa jedli a nejaký vermút. Vermouth, ktorý si vyberie pre nás – každý z nás dostane iný – je celkom špeciálny: Dolin Blanc, Regal Rogue, Mancino Bianco a Belsazar White Vermouth.

Každý z nich má taký iný profil chuti a chutí dobre na skalách. Myslel som, že to bolo len pre Martinisa. Stojím opravený.

Jedlo je tu zábava a ľahké – hoci sú k dispozícii srdečné možnosti, prosciutto a figy, macadamia dip a nejaký lahodný chlieb nás začnú a pomáhajú zmierniť bolesti hladu, zatiaľ čo čakáme na stôl vedľa v Zushi.

Stojí to však za čakanie.

Zushi vždy robí také dobré jedlo a dnes večer nie je výnimkou. Tento výber Sashimi je perfektný, hoci to končí s Chrisom a ja, ktorí robia Wasabi Dare. Vždy zábavné a nikdy sa neodporúča.

Krásna dlhá rolka sushi – aj keď sa trochu rozpadne, keď ju vyzdvihneme.

Ďalším vrcholom je toto jedlo pomaly varených bravčových rebier. Úžasný. Kúpime tiež krevety, ktoré sú zasklené v sladkom povlaku a mierne chrumkavé.

Po večeri sa vrátime späť do Banksii a Mikey nám prináša výber Negronis, každý mierne (a často výrazne) odlišný. Pikantné, pikantné, sladké alebo kvetinové, je pozoruhodný rozdiel, ktorý si tento nápoj vyberie Gin a Vermouth.

Ak ste ešte neskúšali Negroni, urobte to teraz. Pokiaľ to čítate v práci, v takom prípade musíte počkať neskôr!

Je také dobré mať týchto ľudí v meste. Dúfajme, že čoskoro budeme opäť v Radelaide – včas na ich festivaly počas februára. Užite si tento priestor.

Dúfame, že ste sa tešili z čítania tohto týždenného vydania, rovnako ako to jasne urobíme.

Na zdravie – Jim, Christina, Chris a Sonia xx