10, ktoré sa nezaoberajú zážitkami na pobreží Sunshine Coast, Queensland

do 90 minút severne od Brisbane, Queenslandské pobrežie Sunshine má toľko, čo ponúkne. Zostavili sme tu iba 10 najlepších vecí, ktoré treba urobiť, ale hneď ako prídete, uvedomíte si, že je to myšlienka čokoľvek, čo je verzia ľadovca subtropiky.

Od vynikajúcich pláží až po nezvyčajné subtropické dažďové pralesy, ako aj vodopády, od remeselníckych pivovarov, liehovarov, ako aj vinárskych vinárskych závodov až po malé mestá plné kreativity – a nepamätáme sa na jedlo – slnečné pobrežie je rajom cestovateľov.

Pretože pokrýva významnú pobrežnú oblasť, ako aj senzačnú zalesnenú pozastavenie, tento región má skutočne rozmanitú skupinu zážitkov.

A zatiaľ čo pláž sa bežne očakáva, najmä v lete, zázemia, od svojej nadmorskej výšky, je zvyčajne spravodlivé chladnejšie. V zime môžete dokonca večer požadovať oheň.

Pozrite sa na naše Montage Vid z týchto desiatich vecí, ktoré treba urobiť, ako aj nezabudnite, že sa prihláste na odber nášho kanála YouTube tu.

Je nepochybne nemožné vám povedať o všetkých veciach, ktoré môžete urobiť v tomto regióne, ktoré sa tiahnu pre viac ako 1600 km², avšak tu je 10 z našich obľúbených.

1. Ocean Drive Sunshine Coast

Dostaňte sa z pôdy a zájdite pobrežnú jazdu z Sunrise Beach južne od Noosa až po Mooleolaba. 40 km pohon vám umožní vidieť, ako sa útesy pohybujú na miesto, kde je cesta na mori.

Jazda na juh naznačuje, že sa môžete rýchlo zastaviť, aby ste sa pozreli na pohľad, avšak to tiež naznačuje, že ste lepší pre vodu bez automobilov na druhej strane cesty. Je to trochu ako jeden z našich nápadov na riadenie diaľnice 1 na západnom pobreží Ameriky.

Ak idete na juh, jedným z prvých miest, na ktoré prídete na to, že je na mori Vložte prsty na nohách do vody.

A využite šancu na kávu – toto mesto má veľa kaviarní, ktoré stojí za návštevu.

2. Kultúrna plavba slanej vody

Plachtenie z móla Penny Lane v Mooleobabe je ekologické výlety slanej vody najlepším kombo na rieke Maroochy, ako aj jej kanály na storočnej plachetnici, ako aj objavovanie starodávnej kultúry, ako aj histórie oblasti v oblasti v oblasti Presne rovnaký čas.

Na plavbe sa k vám pripojí Bridgette „Teta“ Chilli, potešená žena Mooola Kabi Kabi, ktorá hovorí o histórii svojich ľudí, ktorí žijú v tejto oblasti tisíce rokov.

Majiteľ Simon Thornalley, austrálsky domorodý a Torres Strait Islander, obnovil túto krásnu drevársku loď, pochopil hodnotu dedičstva, ako aj dedičstva, ako aj skutočne prispieva k životnému prostrediu zážitku.

Pozrite sa na naše úplné hodnotenie, ako aj video kultúrnej plavby spoločnosti Saltwater Eco Tours.

3. Mary Cairncross malebná rezerva, ako aj centrum dažďového pralesa

Pomenované po žene, ako aj po jej troch dcérach, ktoré od konca 18. storočia začali boj o ochranu tejto oblasti pred ťažbou dreva.

Malebná rezervácia Mary Cairncross je mnohostranný pohľad na jeden z posledných pobytových subtropických dažďových pralesov v krajine.

Centrum je akademickým centrom s displejmi na divokej zveri objavenej v oblasti 55 hektárov, ako aj informácie o svojich štandardných opatrovníkov Jinibara People.

Na poschodí dodáva neuveriteľné výhľady na pohorie skleníkov, ako aj na husté dažďové pralesy existuje množstvo prechádzok. Dokonca aj krátky rybník prechádzka po centre, na ktorý sme boli obmedzení od nedávnych búrok, má neuveriteľné zviera a BirdLife zažiť.

4. Vineyard Flame Hill, Montville

Zvyčajne biele víno, ako aj subtropiky nejdú spolu, avšak ako sme povedali, zvýšená zázemie má chladnejšie podnebie.

Biele víno tu nemusí byť zápas pre to najlepšie z údolia Barossa alebo Hunter, ale stále je veľmi pitné. Flame Vineyard’s Fiano, Montville Chardonnay, ako aj Rousanne Marsanne, ako aj Barbera, ako aj Traprock Shiraz.

Dvere pivnice, ktoré sú umiestnené vysoko na kopci nad pomerne Montville, sa pozrie na zázemie, ako aj na viniče hrozna, ako aj to najlepšie miesto, ktoré sa teší z poklesu bieleho vína Queenslandu, ako aj chutného obeda .

Naše video z vinárstva Flame Hill môžete vidieť tu.

5. Navštívte tri MS zázemia

Tieto tri mestá Sunshine Coastline Hinterland sú jedny z najkrajších, ale tiež ukazujú tri veľmi odlišné strany regiónu.

Montville, ktorý bol dobre založený v roku 1887, je inovatívnym centrom, ktorý sa objavuje tak, ako aj slávnych umelcov. Nákup priamo tu je zábava so svojím prostredím „Olde-Worlde“, ako aj s otáčaním vodného kolesa.

Maleny je známy svojimi potravinami, ako aj regionálnymi tvorcami (rovnako ako jeho vlastná umelecká scéna, ako aj LOV.Ely krajina), v konkrétnych mliečnych výrobkoch. Rovnako sa oplatí skontrolovať reštauráciu Tamarind, ktorá je súčasťou Spicers Tamarind Retreat, na jedlo, na ktoré pravdepodobne nezabudnete.

Mapleton je známy svojou blízkosťou k prírode, ako aj mimoriadnym prechádzkam, ktoré môžete v oblasti robiť lesmi, ako aj vodopádmi.

6. Denná kúpeľná liečba v deň kúpele, Maleny

Keď ste v Malene, uistite sa, že ste vyčlenili najmenej dve hodiny – pravdepodobne tri -, aby ste sa tešili rozmaznávaniu v deň kúpeľných kúpeľov.

Tento deň Spa sú s výhľadom na zvlnenú krajinu Maleny, ako aj lesy, ako aj v rámci Gardnerových vodopádov.

Pozrite sa na naše hodnotenie denných kúpeľných anízov tu, ako aj tu video, aby ste zistili, čo môžete očakávať.

7. Mapleton Falls, ako aj prechádzka dažďového pralesa

Hneď za mestom Mapleton vás vyhliadky do hlbokej vertikálnej rokliny pokrytej stromom, ako aj šumivý hukot Mapleton Falls, vás láka, aby ste sa ďalej pozreli.

Relatívne jednoduchá prechádzka vás zavedie po eskarpcii, kde vody z ceruzky Creek kaskády 120 metrov na dno. Zvuky vodopádu sú však rýchlo utopené vtákmi medzi baldachýnom tohto krásneho lesa.

Na tejto prechádzke je skôr niekoľko schodov, ale cesta je dobre viazaná.

8. Eumundi trhy

Koná sa každú jednu stredu, ako aj sobotu – bez ohľadu na to, čo – od roku 1979, sú trhy Eumundi najväčšie, ako aj najlepší trh s umením, ako aj trh s remeslami v krajine.

Prináša stovky ľudí z celého sveta do svojej rozlohy stánkov, trh transformuje pokojné mesto Eumundi.

Dajte si pozor na to, aby to, pečte, šite, zošite, pestuje odznaky na stánkoch. Toto sú predajcovia, ktorí vyrábajú všetko, čo vidíte úplne sami. Rovnako ako sa uistite, že sa ukážete hladní – ponuky potravín na trhu sú vynikajúce!

9. Yandina – Heritage Pubs, Nutworks, Buderim Ginger Factory, ako aj online turné včiel

Iba 10 minút po ceste z Eumundi je Yandina jedným z najstarších miest na pobreží Sunshine. V krčme tu bolo práve vzhľadom na to, že 1887, ako aj v meste existujú veľké ponuky ďalších krásnych budov dedičstva.

Ale na severných okrajoch Yandiny je zázvorové továrne – zábavný druh zábavného parku založený na najlepšom zázvori na svete od Buderimu hneď po ceste. Najprv to znie trochu bizarne, je to však naozaj veľmi roztomilé a veľké zábavné. Rovnako je to v interiéri, takže najlepšia aktivita daždivého dňa.

Ale ešte oveľa lepšie ako zázvorové jazdy, exponáty a stánky sú online turné včiel.

Boli sme skutočne šokovaní presne tým, aké veľké to bolo. Najprv sa dozviete od včelého profesionála o životných cykloch včiel, ako aj o ich správaní. Potom si ich užívate zblízka vo svojich úľach cez sklenené okná. Nakoniec budete ochutnať iný med, ktorý produkujú.

Pochopili ste jedinú včelu – za celý jej život – vytvoríte menej ako čajovú lyžičku medu?

A ak ste za občerstvením alebo suvenírom, práve cez cestu sú orechové. Zdá sa, že obchod, ktorý predáva všetky druhy orechov, je to tiež praženie a spracovanie továrne. Môžete tiež skórovať niekoľko bezplatných ochutnávok rôznych orechov, ktoré tu ponúkajú pred nákupom.

10. Plachtenie, jazda na kajaku a suping v Twin Waters Novotel Sunshine Coastline Resort Resort

Na areáli vynikajúceho pobrežného letoviska Novotel Sunshine v Twin Waters severne od Maroochydore, ako aj len sedem minút od letiska, objavíte človekom vyrobené jazero.

Tu si môžete najať kajaky, dosky SUP, ako aj katamarány na plachtenie 2-osoby, aby ste sa dostali na vodu a bezpečne hrali. Ak bývate ako hostia letoviska, plachtenie a kajaky sú zadarmo.

Hotel je vynikajúci pre rodiny, ako aj pre skupiny priateľov, ako aj pre pláž, ďalšie mestá pobrežia Sunshine. Má dokonca svoj vlastný golfový program, ktorý je medzinárodne uznávaný ako jeden zo šiestich najlepších letovísk v Austrálii.