Zameranie na ubytovanie: Mount Cinnamon Boutique Resort, Grenada

Nedávno nás pozvala Mount Cinnamon Grenada, aby sme strávili pár nocí a zažili ocenené butikové letovisko. Aj keď už žijeme na ostrove, bola to skvelá príležitosť mať trochu „pobytu“ a oslávila moje narodeniny na jednom z mnohých vysoko hodnotených nehnuteľností v Grenade.

Vždy, keď sme prvýkrát prišli do Grenada v roku 2014, vždy sme sa pýtali, aké sú izby na Mount Cinnamon. Vyliezť na kopec za Azure Waters Grand Anse Beach, vily a apartmány v štýle Hacienda majú nádherný výhľad na Karibské more. Dostatočne blízko ku všetkému, ale dostatočne odľahlé na to, aby zaspal zvuk stromových žabiek v noci, to bolo ideálne miesto na to, aby ste sa na pár dní dostali preč a odpočinok.

Ak chcete cestovať do Grenada a zostať v luxusnom butikovom hoteli, potom je tento krátky článok pre vás. V tomto príspevku rozoberiem všetky aspekty nášho pobytu, aby ste sa mohli rozhodnúť, či je pre vás škorica Mount Cinnamon najlepšia.

Nenechajte si ujsť video na konci tohto príspevku!

Na zdravie pobytu na Mount Cinnamon! (ovocie smoothies sú mimochodom vynikajúce)

Poznámka: Aj keď sme boli hosťovaní Mount Cinnamon na tento pobyt, nie sme povinní písať pozitívnym spôsobom. V našich článkoch zameraných na ubytovanie sme vždy 100% pravdiví (a každý krátky článok na našej webovej stránke) a ak ich máme, poukážeme na negatívne skúsenosti, a to aj napriek bezplatným pobytom alebo prijatým službám. Všetky myšlienky a názory sú vždy našimi vlastnými na tomto blogu.

Proces registrácie

“Dobrý deň! Mali by ste byť Nick and Darcece. “

Keď sme dorazili na Mount Cinnamon Grenada, boli sme okamžite uvítaní menom. Nikto nikdy nepredniva Darieceho meno správne, takže sme boli príjemne ohromení a okamžite sa cítili vítaní, keď ho personál v hoteli pribil.

Predpokladali sme, že tento prvý názov bol preto, že sme blogeri a zamestnanci nás očakávali, ale čoskoro som sa dozvedel, že personál oslovuje každého hosťa menom.

Každé ráno sa koná stretnutie tímu a zoznam prichádzajúcich hostí sa vydáva zamestnancom, aby si všetci boli vedomí toho, koho budú očakávať. Pre nás to skutočne urobilo náš vstup do Cinnamon intímne a my sme sa cítili, akoby sme sa dostali k domu priateľa.

Po opustení našej batožiny na recepcii sme boli odhodení preč do baru, ktorý je umiestnený vedľa bazéna a na mieste, otvorenú reštauráciu s otvoreným vzduchom – s výhľadom na pláž Grand Anse cez krásne španielske oblúky. Posadili sme sa a poskytli sme chutný domáci rum Rum Punch Antonia, pravdepodobne to najlepšie, čo sme ešte mali na ostrove (a veľa sme odobrali vzorky!).

Po registrácii, aký skvelý spôsob, ako prísť, poskytnúť rumový úder z Antonia!
Bol to taký úžasný, nezvratný spôsob, ako prísť do hotela.

Z chladničky, na ktorú sme sa mohli pozrieť, bola privedená kontajner ružového varenia s známym korením Grenada namočenia vo vnútri. Aj keď nám tajné prísady neboli zverejnené, našli sme čerstvú škoricu, kôru, bobkové listy a muškátový oriešok.

Rovnako ako sme dokončili posledný dúšok rumového úderu (a cítili sa trochu bzučanie na našich prázdnych žalúdkoch) nás vzala do našej izby Amica, ktorá poukázala na miestne rastliny a kvety pozdĺž (krátkej) prechádzky do nášho apartmánu.

Škorica a list Bay, len pár ingrediencií v recepte Secret Rum Punch

☞ Pozri tiež: 61 Úžasné veci, ktoré môžete robiť v Grenade

Izby na Mount Cinnamon Grenada

Keďže sme zostali v jednom z novo postavených škoricových apartmánov, očakávali sme dobrú izbu. Ale keď Amica obrátila základné a otvorila dvere, boli sme odfúknutí zametaním výhľadu cez Karibské more, mesto sv. Juraja a svieže kopy za nimi. Fire-červené okázalé kvety boli vkusne umiestnené na našej posteli a koncových stoloch, čím sa pridali k príjemnej povahe miestnosti.

Sury škorice sa posadia na svahu a poskytujú panoramatický výhľad na ostrov cez zakrivené oblúky okien od podlahy po strop. Izba je moderná a moderná s atmosférou plážovým domom, krásnym nábytkom, krásnymi umeleckými dielami na stenách a farebnými dotykmi.

Teraz je to miestnosť s výhľadom! (Škoricové apartmány)

Naša suita bola priestranná (500 štvorcových stôp) a privítala s veľmi pohodlnou posteľou veľkosti kráľa a veľkou modernou kúpeľňou. K dispozícii bol aj priestor na sedenie s pohovkou zdobenou kráľovskými modrými vankúšmi, televízorom s plochou obrazovkou a stoličkou s tyrkysovými vankúšmi. Bolo zrejmé, že farebná paleta nášho apartmánu bola naznačená, že predstavuje more a piesok – čo určite dosiahlo.

Otvorili sme malú chladničku, aby sme našli rôzne miestne ovocie a pečivo vyrobené interne. S kúskom papieraAya (labka) v jednej ruke a banánový chlieb v druhej, išli sme rovno na palubu, aby sme obdivovali veľkolepý výhľad. Počas nášho pobytu bolo skutočne ťažké odtiahnuť sa z našej izby, ale našťastie reštaurácia, spoločné oblasti a takmer každá oblasť na vrchu Cinnamon Grenada má krásne výhľady.

Milovali sme farebnú schému v Cinnamon Suite, tak ľahká a príjemná
Sada prekročila naše očakávania.

Počas nášho pobytu sme tiež mali výlet z ďalších možností ubytovania, vrátane luxusných vilov, luxusných apartmánov Hacienda a záhradného apartmánu. Niektoré z týchto vily majú plné kuchyne s 2 spálňami stanovené na 2 úrovniach a sú prakticky 1 000 štvorcových stôp – ideálne pre dlhšie pobyty alebo skupinové pobyty. Rovnako ako v našej izbe, aj ďalšie ubytovanie poskytovali panoramatický výhľad a jasné karibské farby.

Horná úroveň jednej z luxusných víl – jasné farby a vynikajúci výhľad

☞ Kliknutím sem zobrazíte rôzne ubytovanie, recenzie a ceny pre Cinnamon Grenada.

Lokalita

Nemyslím si, že by mohlo byť lepšie miesto na pobyt v Grenade. Mount Cinnamon je umiestnená na ceste, ktorá spája mnohú krásnu pláž (Grand Anse) na ostrove s druhým mnohým krásnym (Morne Rouge alebo BBC, ako to nazývajú miestni obyvatelia). Za pár minút chôdze by ste mohli lekať na jednej z dvoch pláží bieleho piesku-stačí si vybrať.

Táto nehnuteľnosť je len pár minút chôdze od najlepších reštaurácií a najvýznamnejšieho obchodu s potravinami na ostrove IGA. Ak bývate v jednej z vily, ktorá má kuchyňu, obchod s potravinami v okolí je hlavným bonusom. Navyše, pred príchodom môžete zorganizovať zamestnancov, aby pre vás vyzdvihli niektoré potreby z IGA. Stačí im poslať e -mail a vyriešia ho.

Aj keď stále odporúčam autobus niekoľkokrát, alebo si prenajať auto na preskúmanie ostrova, môžete dosiahnuť všetko, čo potrebujete do 15 minút chôdze od vrcholu Cinnamon.

Grand Anse Beach-len 3 až 5 minút chôdze od miestností na škoricu Mount

Zamestnanci Mount Cinnamon

Tu skutočne vyniká Mount Cinnamon Grenada.

Pri cestovaní nezáleží na tom, aké dobré je ubytovanie, ak personál nie je vítaný alebo priateľský, vaša dovolenka bude zničená.

Našťastie tu môžete očakávať úžasnú pohostinnosť a vďaka personálu bol náš pobyt veľmi nezabudnuteľný. Od recepčných a barmanov až po servery a domácich strážcov nás všetci prinútili cítiť sa ako rodina. Nielenže poznali naše mená, ale servery si pamätali, čo sme si kúpili v noci predtým.

Počas celého nášho pobytu sme sa neustále pýtali, či niečo potrebujeme. Dokonca aj generálny riaditeľ, Mark, si vyžaduje čas na rozhovor s každým hosťom, pričom odpovedá na akékoľvek otázky, ktoré môžu mať, a poskytne im poradenstvo o ostrove.

Aj keď sú ľudia z Grenady neuveriteľne priateľskí, skutočne sme zistili, že služba môže byť zasiahnutá a zmeškaná na tomto ostrove. Výnimkou bola personál Mount Cinnamon. Služba bola rýchla a priateľská a každý z nich nás s úsmevom pozdravil a opatrne sa k nám správal.

☞ Pozri tiež: Najvyšší sprievodca cestovaním v Grenade

Reštaurácie

Predtým, ako sme zostali na Mount Cinnamon, sme už niekoľkokrát potešili jedlo v reštaurácii Savvy Beach Cabana. Kvôli umiestneniu a kuchyni je to pravdepodobne naša preferovaná reštaurácia v Grenade na nevolený obed alebo zábavnú večeru v piatok večer.

Aj keď Grenada má kilometre veľkolepého pobrežia, na ostrove je v skutočnosti len veľmi málo miest, kde môžete jesť jedlo, zatiaľ čo vaše prsty sú ponorené do piesku. Savvy Beach Cabana je jedným z týchto miest a jedlo a služby sú vynikajúce. Vyskúšajte úlovok dňa grilovaného na perfekciu s bokom chlebov, plantain a melónovej salsy, šťavnaté grilované grilované hamburger s hranolkami alebo (keď je v sezóne) lingový homár s parmezánom. Božské!

Lobster linguine s parmezánom v Savvy Beach Cabana by mal vyskúšať

Piatok je jediný deň v týždni, keď sa večera podáva na pláži Cabana. V túto noc slúžia na grilovanie s bokom hudby z ocele a S’Mores uvarenými cez oheň! Nenechajte si ujsť piatok tu. Mimo piatkových nocí je plážová kabína otvorená iba na obed a nápoje od 10:00 do západu slnka.

Plážová kabína nie je jedinou reštauráciou na vrchu Cinnamon, ale reštaurácia Savvy je v hlavnej spoločnej oblasti hotela, vedľa bazéna a s fantastickým výhľadom na vodu. Tu sú raňajky a večeraslúžil.

Denné raňajky bufetu a à la carte sú zahrnuté v sadzbe izieb a podávajú sa v tomto jedálni. Ak si chcete počas svojho pobytu večerať (a odporúčam vám to urobiť), zastavte sa pri reštaurácii a potešte z jedla pri sviečkach a jedálni s sezónnymi ingredienciami. Vyskúšajte polievku na chlieb a cestoviny z morských plodov.

Jedlá, ktoré sme tu jedli, boli chutné a veľkosti porcií neboli vôbec náročné.

Úlovok dňa (Mahi-Mahi) slúžil v pláži Cabana a griloval sa k dokonalosti

Našiel som službu v oboch reštauráciách Savvy, že je určite medzi najlepšími na ostrove. Zamestnanci si spomenuli na môj nákup z predchádzajúcej noci a povedali veci ako „Prajete si opäť cestoviny z morských plodov alebo sa chcete dnes večer rozhodnúť pre steak?“. Táto mimoriadna pozornosť k detailom ma vyhodila preč a urobila zábavné komunikovať s personálom čakania osobným spôsobom.

Zamestnanci Mount Cinnamon sú tiež veľmi nadšení pre svoj ostrov a oblasť Grand Anse a milujú ho, keď ich hostia preskúmajú. Ak by ste sa chceli vydať do iných reštaurácií v okolí alebo si prenajať auto, aby ste preskúmali ešte viac, jednoducho sa ich opýtajte. Jedným z hlavných bonusov, že nezostane v stredisku na all-inclusive cookie, je príležitosť mať miestne skúsenosti v Grenade. Dostaňte sa tam!

Vybavenie

Neexistuje nedostatok zariadení a aktivít, ktoré by ste mohli potešiť pri pobyte v Mount Cinnamon, z ktorých mnohé sú zahrnuté v sadzbe izieb. Hostia majú prístup do obidvoch reštaurácií, veľký bazén s malým vodopádom, shuffleboard, kroket, hobie mačky, stojanové dosky, šnorchlové vybavenie, plážový volejbal, tenis a fitnescentrum. Pre plnú zážitok z mysle, tela a duše zamierte do štúdia Yoga pre Hatha, Vinyasa Flow alebo Pilates.

Nikdy sa tu nebudeš nudiť.

Shuffleboard je iba jednou z početných úplne bezplatných aktivít dostupných na Mount Cinnamon

Počas nášho pobytu sme sa s Dariecom potešili z jazdy na kajaku pozdĺž pobrežia, zatiaľ čo sme videli inú perspektívu pláže, a hrali sme našu prvú hru Shuffleboard. Ukázalo sa, že je to vlastne veľa zábavy … aj keď som stratil Darcece aj na zamestnanca.

Hry sú otvorené v masívnej zelenej záhrade a sú otvorené pre všetkých hostí hotela a zvyčajne je dosť tieňa, ktorý môžete hrať kedykoľvek počas dňa.

Ak chcete pridať ešte oveľa viac relaxácie na svoju dovolenku, môžete upokojiť svoje bolestivé svaly počas liečby Medspa, ktorú je možné potešiť v klimatizovanej miestnosti alebo v pod holom nebom na pláži za ďalší poplatok. K dispozícii sú rôzne masáže celého tela, plus tváre, manikúry a pedikúry.

Dobre vybavené pozemky na Mount Cinnamon-ideálne na hranie Bocce Ball alebo kroket!

Potápanie

Dive Grenada je pripojený k hotelu Mount Cinnamon Hotel a už dlho je mojím obchodom s potápaním na ostrove. Vždy, keď sme prvýkrát išli do Grenada v roku 2014, som miloval potápanie s Philom, Helen a ich tímom vynikajúcich inštruktorov potápania. Novo postavený, drevený obchod s ponorom sa dokonale zapadá do prírodnej krajiny oblasti.

Rozhodol som sa pripojiť sa k ponoru v posledný deň v Mount Cinnamon a bolo to veľkolepé. Viditeľnosť bola skvelá a ako vždy, služba v obchode a na lodi bola profesionálna, orientovaná na bezpečnosť a príjemná.

Potápačská loď ukotvená pred obchodom Dive Grenada na pláži Grand Anse, len pár krokov od Mount Cinnamon Beach Cabana

Mnohokrát som sa ponoril s Dive Grenadou tak, že mám celkom dobrý vzťah s posádkou. Vždy máme dobrý smiech na lodi medzi ponormi, keď sme sa munkovali na sušienkoch a džúsu.